2012. szeptember. 07. 16:54 MTI Utolsó frissítés: 2012. szeptember. 07. 16:47 Itthon

Kövér Lászlónak fontos az érzelmi többlet

Kövér László, az Országgyűlés elnöke szerint erősíti a magyar-finn kapcsolatokat, érzelmi többletet ad a közös érdekek megtalálásához és érvényesítéséhez nemzetközi szinten és az EU-ban is az, hogy a két ország a finnugor nyelvcsaládhoz tartozik.

Kövér Lászlü házelnök pénteken a Parlamentben fogadta finn kollégáját, Eero Heinäluomát, majd a megbeszélésüket követő közös sajtótájékoztatójukon Kövér László azt mondta, Finnország stratégiai partnere Magyarországnak, az északi államnak méretéhez képest komoly befektetései vannak az országban, sokak megélhetését biztosítják.

Eero Heinäluoma kiemelte, stabil, kiszámítható környezet kell a befektetésekhez, márpedig befektetésekre minden országnak szüksége van. Mint mondta, az európai gazdasági helyzetről tárgyalva megállapították, hogy mindkét országot aggasztja az eurózóna válsága, "sötét felhők gyülekeznek az égen". A gazdaságot minden államnak felelősségteljesen kell irányítania, hogy elérjék céljaikat, a növekedést és a munkahelyteremtést - hangoztatta.

Kövér László tájékoztatta finn kollégáját a magyar belpolitikai, gazdasági és költségvetési helyzetről, és mindarról, ami ezzel kapcsolatban az őszi ülésszakban a magyar törvényhozásra vár.

A finn házelnök arról is beszélt, a magyar-finn kapcsolatok nagyon jól fejlődnek, amit az is bizonyít, hogy szeptember végén országukba látogat a magyar Országgyűlés külügyi bizottsága. Úgy fogalmazott, igen hasznos volt a tárgyalása Kövér Lászlóval, beszéltek a két ország közötti gazdasági együttműködés lehetőségeiről és a politikai helyzetről is.

A megbeszélés elején Kövér László a Magyar Köztársasági Érdemrend Középkeresztje kitüntetést adta át Jari Vilén búcsúzó budapesti finn nagykövetnek a magyar-finn kapcsolatok erősítéséért végzett munkája elismeréseként.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.