2012. július. 13. 16:25 MTI Utolsó frissítés: 2012. július. 13. 16:19 Itthon

Elutasított magyar kereset: "a Gyurcsány-korszak újabb terhes öröksége"

A Gyurcsány-korszak "újabb terhes örökségének" tartja a kormányszóvivői iroda az Európai Bíróság minapi határozatából fakadó visszafizetési kötelezettséget a schengeni támogatás felhasználásával kapcsolatosan.

Az Európai Unió elsőfokú bírósága szerdán tudatta, hogy végzésével elutasította azt a magyar keresetet, amely megtámadta az Európai Bizottság egy határozatát a határellenőrzéshez kapcsolódó tevékenységek finanszírozásának keretében állítólag jogosulatlanul igénybe vett uniós támogatás visszafizetéséről. Az Európai Bizottság jelentése korábban azt állapította meg, hogy a támogatást Magyarország olyan kiadások finanszírozására is igénybe vette, amelyeknek nem vagy csak részben volt célja a határellenőrzés.

A kormányszóvivői iroda erre reagálva az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében azt írta, hogy a korábbiakhoz hasonlóan - mint például a tűzoltók elmaradt pótléka, az áfavisszatartás és a kórházak adósságállománya – a mostani ügy megint az előző kormány felelőtlen politikájának hagyatéka, amelyet a jelenlegi kabinetnek kell megoldania.

"Már 2007-ben botrányt kavart a Gyurcsány-kormány azzal, hogy a schengeni támogatásból határ-ellenőrzési eszközök helyett vízágyúkat vett" - idézte fel a szóvivői iroda, hozzátéve, hogy időközben kiderült, a szocialisták számos más esetben sem az uniós céloknak megfelelően használták fel az EU-s támogatást, és e hibáik miatt megint másoknak kell fizetniük.

 

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.