2012. április. 30. 14:39 MTI-OS Utolsó frissítés: 2012. április. 30. 14:39 Itthon

Válságstábot hívtak össze a Szíriában elrabolt magyarok miatt

A Szíriában elrabolt magyar állampolgárok ügyében szükséges teendők áttekintése céljából a Külügyminisztériumban hétfőn válságstáb ült össze, amelyen a tárca, a Terrorelhárítási Központ és más illetékes szervek képviselői vettek részt.

A Miniszterelnökséghez eljuttatott összegzésük szerint az eset helyszíne Deir ez-Zór város, amely törzsek által uralt területen fekszik - áll a Miniszterelnökség közleményében. A damaszkuszi magyar nagykövet folyamatosan tartja a kapcsolatot a helyi illetékesekkel, és az első lehetőséges alkalommal a helyszínre utazik, hogy személyesen kérjen hathatós segítséget a helyi vezetőktől. A magyar Terrorelhárítási Központ három órán belül szintén kész a helyszínre küldeni munkatársait, azonban a szír hatóságok egyelőre nem adták ki a szükséges beutazó vízumokat.

A TEK a hazai és külföldi társszervekkel közösen folyamatosan gyűjti, elemzi és értékeli az információkat a magyarokkal kapcsolatban, ami természetesen hatékonyabb és gyorsabb lehetne, ha erre a több ezer kilométerre lévő helyszínen lenne lehetőség - írja Szijjártó Péter, miniszterelnöki szóvivő. "A mai napon soron kívül a Külügyminisztériumba kérettük a budapesti szír ügyvivőt, akitől azt kértük, hogy a szír hatóságok mindent tegyenek meg a két magyar állampolgár kiszabadításáért. Egyúttal hivatalos jegyzékben kértük, hogy a TEK munkatársai haladéktalanul kaphassanak vízumot Szíriába. A válságtanácson elhangzott az is, hogy még mindig jelentős számú magyar állampolgár tartózkodik Szíriában (körülbelül 140 fő), akik az ország elhagyására vonatkozó felszólítás ellenére is ott maradtak."

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.