2012. április. 05. 12:12 MTI Utolsó frissítés: 2012. április. 05. 14:20 Itthon

Gyurcsány szakdolgozatát akarja látni a Jobbik

A Jobbik felszólítja Gyurcsány Ferenc volt kormányfőt, a Demokratikus Koalíció (DK) elnökét, független országgyűlési képviselőt, adjon felhatalmazást a Janus Pannonius Tudományegyetemnek, hogy hozza nyilvánosságra szakdolgozatát - közölte Pörzse Sándor, a párt képviselője.

Az elmúlt hónapok plágiumbotránya után "a társadalom igazságérzete azt diktálja, hogy a lebukott államfő után a politikai elit más szereplői is tisztázzák": felsőfokú képesítésüket tisztességesen, a jog és erkölcs szabályainak betartásával szerezték meg - közölte Pörzse.

Éppen ezért a Jobbik felszólítja Gyurcsány Ferencet: adjon felhatalmazást a Janus Pannonius Tudományegyetemnek, hogy hozza nyilvánosságra szakdolgozatát, de "nem csak az elvtársak által befolyásolt osztályzatokat tartalmazó indexet kívánjuk látni, hanem az egész szakdolgozatot" - zárul a közlemény.

Gyurcsány Ferenc kedden a Facebook-oldalán hozott nyilvánosságra képeket államvizsgáival és szakdolgozataival kapcsolatos adatokkal indexeiről.

A Magyar Hírlap szerdai számában a Pécsi Újságot idézte, amely Gyurcsány Ferenc szakdolgozatának szeretett volna utánajárni a helyi egyetemen, de arról adatvédelmi okokra hivatkozva nem kaptak tájékoztatást.

A Magyar Hírlapnak ugyanakkor az oktatási államtitkárságon azt mondták, a szakdolgozat közérdekű adat, s fellelhető az intézmény könyvtárában vagy irattárában is. A lapnak Kottász Gergely, az egyetem sajtófőnöke azt mondta, hogy Gyurcsány Ferenc második, 1990-ben készült szakdolgozata még nem került be a központi nyilvántartásba, azt a karról kell kikérni.

Orbán Viktor miniszterelnök szakdolgozata teljes terjedelemében hozzáférhetővé vált az orbanviktor.hu weboldalon szerdán.

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2024. december. 23. 10:54

Lehet, hogy már nem a magyarok a finnek kedvencei, de azért még mindig nagyon várnak minket – mi igaz a finn sztereotípiákból?

Állandó sötétség, télen-nyáron meg lehet fagyni, kiváló az oktatás, és nem utolsósorban a legboldogabb ország a világon. Nagyjából ezek a jellemzők jutnak eszébe a magyaroknak Finnországról, ahova meglepően kevesen költöznek közülünk, annak ellenére, hogy rokonok vagyunk, más skandináv országok pedig kifejezetten népszerű kivándorlási célpontok. A finn kormány szinte kampányszerűen próbálja beszippantani a külföldieket – hogyan segítik a beilleszkedésüket, és milyen a háborús készültségben lévő Finnországban élni?