Itthon hvg.hu 2012. április. 01. 17:28

Schmitt Pál szóban is megvédte magát az egyetem előtt

Schmitt Pál többször sérelmezte, hogy nem hallgatta meg a Semmelweis Egyetem és annak szenátusa őt, és így vették el doktori címét. Schmitt Pált március 19-én hallgatta meg a Semmelweis Egyetem tényfeltáró bizottsága.

"Nem esett jól, hogy míg én Szöülban képviseltem az országot, addig "ezek" elvették a doktori címet" - mondta Schmitt a köztévének, aki elvárt volna annyit, hogy a szenátus megvárja és meghallgassa őt. Vasárnap az MR-1 Kossuth Rádiónak pedig azt mondta, az egyetem "valamilyen szakmai-etikai hivatkozással a Semmelweis (Egyetem) szerintem helytelenül, elvette a fokozatomat".

A Semmelweis Egyetem honlapján most nyilvánosságra hozta, hogy március 6-án Tóth Miklós, a tényfeltáró bizottság elnöke levelet írt Schmitt Pálnak. Ebben az államfőt arról tájékoztatta, hogy a bizottság elegendő dokumentummal rendelkezik, és további kérdéseket nem kívánnak feltenni neki, de ha úgy érzi, elmondhatja önként a véleményét.

Egy másik, március 19-i bizottsági jegyzőkönyv szerint Schmitt elmondta véleményét, aznapra hívta meg hivatalába a bizottság elnökét, Tóth Miklóst.

A köztársasági elnök meghallgatása már eddig is tudott volt: a kedden nyilvánosságra hozott háromoldalas közleményből nem derült ugyan ki, de szerda este Fluck Ákos különvéleményében már szerepelt, hogy Tóth Miklós, a bizottság elnöke a Sándor-palotában meghallgatta Schmitt Pál verzióját is.

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2024. december. 23. 10:54

Lehet, hogy már nem a magyarok a finnek kedvencei, de azért még mindig nagyon várnak minket – mi igaz a finn sztereotípiákból?

Állandó sötétség, télen-nyáron meg lehet fagyni, kiváló az oktatás, és nem utolsósorban a legboldogabb ország a világon. Nagyjából ezek a jellemzők jutnak eszébe a magyaroknak Finnországról, ahova meglepően kevesen költöznek közülünk, annak ellenére, hogy rokonok vagyunk, más skandináv országok pedig kifejezetten népszerű kivándorlási célpontok. A finn kormány szinte kampányszerűen próbálja beszippantani a külföldieket – hogyan segítik a beilleszkedésüket, és milyen a háborús készültségben lévő Finnországban élni?