2012. március. 24. 05:35 MTI Utolsó frissítés: 2012. március. 24. 05:31 Itthon

Fellegi visszaadta a potyapénzt

Fellegi Tamás tárca nélküli miniszter pénteken visszautalta a bruttó 1,9 millió forintos szabadságmegváltását, azt követően, hogy a Blikk megírta, az extra pénzt a politikus törvénytelenül kapta.

Az illetékes tárcáktól bekért információk alapján bebizonyosodott, hogy a miniszter részére történt kifizetés ellentétes A kormány tagjai és az államtitkárok jogállásáról szóló 2010. évi XLIII. törvényben foglaltakkal – reagált Fellegi Tamás sajtóirodája a Blikknek arra a pénteki hírére, amely szerint jogtalanul vette a miniszter a fejlesztési miniszterként ki nem vett szabadságáért járó pénzt. A lap azt írta, hogy a hivatalos dokumentum szerint 1 millió 903 ezer 282 forint volt a szabadságmegváltás, ezt Felleginek azt követően fizették ki, hogy lemondott fejlesztési miniszteri posztjáról és az EU-IMF-tárgyalásokat folytató delegációt vezető tárca nélküli miniszternek nevezték ki.

A jogszabály előírja, hogy a szabadságot abban az esetben nem lehet pénzzel megváltani, ha a távozó állami vezető 30 napon belül újabb állami vezetői beosztást kap. Fellegi azonban december közepén egyik miniszteri székből másnap a másikba ült, a szabadságát „görgetni" kellett volna, tehát az új beosztásában adni ki.

A Blikknek küldött miniszteri reakció szerint a vizsgálat eredményét követően Fellegi nem tudta, hogy nem jár neki a pénz, de haladéktalanul intézkedett a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) által részére 2012. január 17-én tévesen kifizetett bruttó 1 millió 903 ezer 282, nettó 1 millió 516 ezer 535 Ft összeg visszautalásáról.

A Blikk arról is beszámolt, hogy az elmúlt években gyakorlat volt, hogy az állami vezetők megkapták a szabadságmegváltást úgy is, ha a minisztériumon belül kerültek más posztra, de akkor is, ha csak beosztásuk megnevezése változott. A tiltó törvényt a 2010-ben megalakult parlament egyik első intézkedéseként hozta - emlékeztet a napilap.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.