Itthon Zubor Zalán 2012. február. 23. 16:17

Bayerék békemenetéből több lesz, mint aminek indult

A január 21-i kormánypárti tüntetés szervezői, Bayer Zsolt, Bencsik András és Csizmadia László mai sajtótájékoztatójukon bejelentették: Békemenet 2012 Egyesület néven civil szervezetté alakulnak. Az alapítók csatlakozásra biztatnak mindenkit, aki ott volt a demonstráción, vagy szimpatizál a céljaival. A szervezők szerint Európában marxista ellenforradalom zajlik.

A szervezők szerint a külföldi sajtóban megjelenő, Magyarországot érő bírálatok és az Európai Unió szankciói miatt ismét itt az ideje annak, hogy a magyar társadalom kinyilvánítsa a kormány iránti támogatását. Szerdán az Európai Bizottság 143,5 milliárd forintnak megfelelő, Magyarországnak folyósítandó úgynevezett kohéziós támogatás befagyasztását javasolta, mivel Magyarország 2004 óta egyszer sem teljesítette a túlzottdeficit-eljárásban megfogalmazott brüsszeli ajánlásokat.

Bayer Zsolt elöljáróban kijelentette, a békemenet minden várakozást felülmúlt, egészen váratlanul érte őket is, hogy „négy újságíró és pár civil szervezet hívására 400 ezer (valójában 100 ezer - a szerk.) ember ment ki az utcára”, hogy kifejezze a kormány iránti támogatását. Megjegyezte, a felvonulást sokan az észak-koreai állami ünnepségekhez hasonlították, pedig inkább állítható párhuzamba az 1968-as franciaországi De Gaulle-párti tüntetésekkel, amelyek véget vetettek „Cohn-Benditék diáklázadásainak”. Az alapítók szerint azért van szükség az új egyesületre, mert Európában „marxista ellenforradalom zajlik”, amely veszélyezteti Magyarország szuverenitását.

„Beteg Európa”

Csizmadia László, a Civil Összefogás Fórum szóvivője szerint az Európai Unió vezetői „a pénzbirodalom urai, spekulánsok és multik” érdekeit képviselik, akik nem viselik el, hogy egy európai ország kormánya valóban komolyan vegye a népfelség elvét. A Békemenet 2012 Egyesület szerinte egy közép-kelet-európai országokból induló patrióta mozgalom elindítója lehet, amely végül egész Európát maga mellé állíthatja. „A beteg Európát meg kell tisztítani a pénzügyi fertőzéstől és meg kell gyógyítani” – fogalmazott. Megjegyezte: a békemenet üzenet volt az európai polgároknak, „nem hőbörgő szélsőségeseket, hanem gondolkodó polgárokat” vonultatott fel.

Bayer Zsolt igazságtalannak nevezte a Magyarország elleni EU-s eljárásokat, megjegyezve, hogy jelenleg huszonnégy uniós tagállam költségvetésében van hazánkhoz hasonlóan 3 százalék feletti deficit, mégis csak Magyarországot támadják emiatt. Szerinte a költségvetési hiány csupán ürügy, a támadások valódi oka az, hogy „egy patrióta jobbközép kormány irányítja Magyarországot”.

Megtisztítják Európát, ha nem lépnek ki
Túry Gergely

Bencsik András Magyarország helyzetét a 2000 körüli Ausztriáéhoz hasonlította, ahol évtizedes baloldali uralom után jobboldali koalíció vette át a hatalmat. Az EU többi tagállama azonban a „leszélsőségesezett” Jörg Haider személyére hivatkozva „blokádot” vont Ausztria köré, amit Haider lemondása után is fenntartottak, amíg meg nem bukott a jobboldali koalíció.

A magyar néplélek viszont – fogalmazott Bayer Zsolt – ennél „sokkal nagyobb tartalékokkal rendelkezik, ’56 szelleme még ma is él”. Szerinte nyugaton is tudják, „minél többet fog bennünket az EU vegzálni, bántani, gyalázni, Magyarországon, mert ilyen a néplélek, annál erősebb lesz a kuruc ellenállás”. Ezzel „nem a Kuruc.info nevű weboldalra” akar utalni, hiszen azt ő is „mélységesen megveti” - mondta. „Nyugati barátainknak” üzenve megjegyezte, az EU kettős mércét alkalmaz, amikor annyiban hagyja, hogy a holland kormányt „a Jobbiktól is jobbra álló”, nyíltan idegengyűlölő párt tartsa fent csendes koalíciós partnerként, és eközben a magyar kormányt nevezik szélsőségesnek.

Kilépni?

Csizmadia megjegyezte: az Európai államok nagy részében jobboldali, konzervatív kormány működik, Magyarországot „kívülről” próbálják támadni a „szivárványos jelképet viselők”. Szerinte a „liberál-szocializmus tönkerement”, ezt az ideológiát végleg száműzni kell Európából.  Az Európa Parlamentben „ásítozó, fekvő, szexlapokat olvasgató képviselőknek” azt javasolta, inkább foglalkozzanak az Unió csődjének megakadályozásával. Szerinte Magyarországról „lávafolyam” indul el Brüsszel felé, amelyhez a közép-kelet-európai kisebb államok is csatlakoznak majd, különösen Lengyelország segítségére lehet majd számítani a közép-kelet-európai összefogás kialakításában.

A Békemenet 2012 Egyesület jövőbeni terveit illetően Bayer Zsolt beszélt az egyesület ma induló honlapjáról, a szimpatizánsokat pedig arra biztatta, bátran küldjék el a weboldal szerkesztőinek a békemenetről szóló beszámolóikat vagy az ott készült fényképeiket. Bayer március 15-re egy a demonstrációról szóló könyv kiadását is ígéri, amely tartalmazni fog egy általa írott „filozofikus bevezetőt”, több „nyugati sajtóban megjelent, Magyarország ellen írott” újságcikket, a menetről készült fényképeket, végül egy hosszabb interjút Orbán Viktorral.

Csizmadia elmondta, március 15-től tárgyalni fognak a hasonló szellemiségű kelet-közép-európai szervezetekkel, a Békemenet 2012 Egyesület a nemrég megalakult Patrióta Európa Mozgalom fontos része lesz. Bayer Zsolt „nem tartja kizártnak”, hogy a Békemenet 2012 Egyesület következő demonstrációja március 15-én lesz. Egy újságírói kérdésre válaszolva megjegyezte, az Európai Bizottság által meglebegtetett, 143,5 milliárdos támogatásmegvonás hallatán az egyesületben „viccelődve” felmerült, hogy Brüsszelben tiltakozzanak a tervezet ellen, szerinte akár 20 ezer embert is ki tudnának vinni egy ilyen demonstrációra. Megjegyezte: ha az EU valóban megvonja Magyarországtól a támogatást, „el kell kezdeni gondolkodni arról, kilépjünk-e”.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.