Itthon hvg.hu 2012. január. 20. 19:24

Gyurcsány nem szeretné, ha most bukna Orbán

Gyurcsány Ferenc szerint csak alkotmányos eszközökkel, a demokratikus normák betartásával szabad visszaállítani a jogállamot.

A Demokratikus Koalíció elnöke a Klubrádióban azt mondta, hogy olyan megoldásban kell gondolkodniuk a demokratikus erőknek, amely megnyugvást hozhat és nem szül újabb indulatokat a jobboldali tábornál. Ellenkező esetben csak a következő hatalmas küzdelemnek ágyaznak meg - fogalmazott Gyurcsány Ferenc, aki szerint olyan megoldást kell találni, hogy Orbán Viktor ne térhessen vissza.

"Te jó ég, ki szavaz egy olyan pártra, amely a következő két évre nem tud életszínvonal-növekedést ígérni. Márpedig mi nem tudunk. Ha megszakadunk, akkor sem tudunk" – fogalmazott Gyurcsány Ferenc Németh Péter Népszava-főszerkesztőnek címzett írásában, melyet a politikus Facebook-oldalán olvashatunk.

Orbán Viktor Brüsszelben
MTI / Koszticsák Szilárd

Úgy véli, Orbán bukása most nem jönne jól, mert az ellenzék – és benne ő maga – még nincs kész a kormányzásra, és nem tudna olyan ígéretekkel sem előállni, melyek az elmúlt választásokon bejöttek a szavazóknak, ezért felesleges is az ígérgetés politikájára építeni.

"Persze tudom, sokan azt mondják, hogy márpedig az ellenzéknek minden pillanatban alkalmasnak kell lennie a kormányrúd átvételére. Ó de szép! Én ezzel szemben azt látom, hogy az LMP maga sem tudja pontosan, mit akar, legfeljebb annyit, hogy velünk nem akarja. Az MSZP balra menne, miközben a költségvetés mai állapotában súlyos megszorítás vár ránk. Akkor is, ha a Fidesz kormányoz, akkor is, ha az MSZP, és akkor is, ha mi lennénk ilyen helyzetben. Nem szeretném hülyíteni a választókat" – fogalmaz a volt kormányfő, aki szerint ha most bukna Orbán, akkor még nála is rosszabb, káosz és anarchia következne.

Hirdetés
Világ Keresztes Imre 2025. január. 16. 14:38

Véget érhet a gázai háború a tűzszüneti megállapodással?

Elhallgathatnak a fegyverek a 15 hónapja tartó gázai háborúban, miután Izrael és a Hamász szélsőséges palesztin szervezet megegyezett a tűzszünetről. Ha minden jól megy, tartósabb fegyvernyugvás következhet, de kérdés, miért pont most sikerült tető alá hozni az alapjaiban közel egy éve kidolgozott alkut.