A Jobbik szerint birodalmi politikát folytat az EU, mely már rég nem az, mint amire 2004-ben a társadalom igent mondott.
Betetőzése volt a tegnapi vita az Európai Parlamentben annak a nyomásgyakorlásnak, ami hetek óta folyik Magyarország ellen. Teljesen egyértelmű volt, hogy ez egy politikai-ideológiai indíttatású vita, és az csak a felszín, hogy hazánk ellen három ügyben kötelezettségszegési eljárást indított az Európai Unió. Látszott, hogy sok mindenről volt szó, de ezekről az ügyekről legkevésbé. Látszott az is, hogy az EP képviselői nagyon nem is nagyon ismerik a magyar törvényhozás szerkezetét, a törvényeket pedig még kevésbé, csak felszínesen. Itt egy Magyarország elleni uszításnak lehettünk tanúi – jelentette ki Gyöngyösi Márton, a Jobbik frakcióvezető-helyettese az m1 Ma reggel című műsorában.
Egyértelmű, hogy körvonalazódtak a szekértáborok, a zöld, a szocialista és a liberális tábor részéről támadásnak, a konzervatívok részéről pedig egy összezárásnak lehettünk tanúi – szögezte le. Mint fogalmazott, fontos, hogy Magyarországra visszatérjen a nyugodt környezet, de szerinte látni kell ennek a vitának a természetét is. Az Európai Unió kimutatta a foga fehérjét, itt egy birodalmi politikának lehetünk a tanúi. A kritikák, amelyek Magyarországot érték, teljesen megalapozatlanok. Nem erről kellene, hogy szóljon a politikai diskurzus – érvelt a politikus.
Ezért, mint mondta, jó lenne felülvizsgálni az uniós tagságot, népszavazást kell tartani arról. Szerinte a magyarok korábban információ hiányában, teljes érdektelenségtől övezve mondtak igent az uniós tagságra, de még ha lett volna a társadalomnak valódi információja az Európai Unió valódi természetéről, akkor is, a 2003-2004-es közösség már korántsem az, mint a mostani. Hiszen immár arról beszélünk, hogy a nemzetállamoknak a költségvetési politikájuk egy részét is át kell adniuk Brüsszelnek, vagyis a nemzeti önrendelkezés olyan mértékű feladásáról van szó, amely a legnagyobb EU-támogatókat is elbizonytalanítja – hangoztatta Gyöngyösi Márton.
Egyértelművé tette, hogy teljes mértékben egyetért a Jobbik az uniós zászlót elégető akciójával. Hozzátette: nagyon sajnálja, hogy azok, akik most felháborodtak, nem kifogásolták azt, amikor 2006 őszén a rendőrség – videofelvételekkel bizonyíthatóan – lábbal tiporta a nemzeti lobogót.