2011. november. 21. 16:57 MTI Utolsó frissítés: 2011. november. 21. 17:47 Itthon

Újra támadják a Négy Mancsot

Törvényességi felügyeleti kérelmet nyújtott be a Budapesti Főügyészséghez a Baromfi Termék Tanács a fővárosi székhelyű Négy Mancs Alapítvány szerintük törvénysértő tevékenysége miatt.

A Baromfi Termék Tanács szerint a Négy Mancs működése nem felel meg az alapítványokkal szemben támasztott törvényi követelményeknek, mivel sem közérdekűnek, sem közhasznúnak nem tekinthető. Az Négy Mancs nem szolgál valós állatvédelmi-állatjóléti célokat, viszont valótlan tartalmú propagandával a hazai baromfitermelők és a magyar baromfitermékek lejáratására törekszik belföldön és az uniós országokban – olvasható a tanács hétfői közleményében.

A tanács törvényességi felügyeleti kérelmében azt kéri a Budapesti Főügyészségtől: folytasson le vizsgálatot a Négy Mancs Alapítvánnyal szemben, és gondoskodjon arról, hogy a szervezet törvényes működése helyreálljon. Ez szerintük úgy volna megoldható, ha az ügyészség eltiltaná a Négy Mancsot a magyar termelőkre és a nemzetgazdaságra egyaránt káros tevékenységtől.

Az alapítvány nyilatkozataiban és közleményeiben folyamatosan valótlanul állítja, hogy Magyarországon az uniós előírásokkal ellentétes, illegális tollfosztás és libatömés folyik. A Négy Mancs valótlan tartalmú propagandájának része az is, hogy a tollfosztás Magyarországon állatkínzásnak minősül, illetve a töméssel nevelt állatok silány minőségű húst adnak. Ezzel szemben az igazság az, hogy Magyarországon a tollfosztás és a libatömés nem jogellenes tevékenység, az eljárások nem minősülnek állatkínzásnak és a hazai jogi szabályozás nem ellentétes az uniós követelményekkel. A tollfosztás és a libatömés jogilag szabályozott, szakhatósági felügyelettel folyó tevékenység – olvasható a Baromfi Termék Tanács közleményében.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.