2011. október. 18. 18:55 MTI Utolsó frissítés: 2011. október. 18. 18:54 Itthon

Tizenöt évet kapott a jász-nagykuni apósgyilkos

Aljas indokból elkövetett emberölésért nem jogerősen 15 év fegyházbüntetésre ítélte a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Bíróság kedden Bottyán Istvánt, aki egy családi vita után egy késsel halálra szúrta az apósát.

Bottyán István 2008 nyarán kötött házasságot, és szinte végig feszült volt a viszonya a feleségével a férj italozó életvitele és az azzal párosuló indulatos magatartása miatt.

A tragédia reggelén, szeptember 11-én, miután a vádlott besenyszög-szórópusztai otthonából szolnoki munkahelyére indult, felesége úgy döntött, hogy édesapja szintén Besenyszög-Szórópusztán lévő tanyájára költözik. Magával vitte 2010 nyarán született kisgyermeküket. A elköltözésről sms-ben értesítette a férjét. 

Bottyán István az üzenet olvasva feldühödött, elkéredzkedett a munkahelyéről, beült egy szolnoki borozóba, másfél liter bort és néhány üveg sört ivott. Azután buszra szállt, és kora délutánra ért haza. Miután egyik rokontól megtudta, hova költözött a felesége, magához vett egy nagyobb konyhakést, és kerékpárral a szomszédos tanyára, az apósához ment.

Odaérkezve kiabálni kezdett, feleségének apja előbb csitítgatni próbálta, majd szintén emelt hangon válaszolt a lányát és őt érő szidalmakra. A tanya gazdája egy idő után egy fémcsővel fenyegetve távozásra akarta bírni a vejét, mire Bottyán István előrántotta a kést, és az apósa mellkasába döfte. A sértett a szúrt sebtől elvérzett, és a helyszínen meghalt. 

A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Bíróság Jenővári Éva vezette büntetőtanácsa Bottyán Istvánra 15 év fegyházbüntetést rótt ki. Az ítélet, valamint az "aljas indokból elkövetett" minősítés ellen a vádlott fellebbezett, így az nem jogerős. Másodfokon a Debreceni Ítélőtábla jár majd el a perben.

Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.