2011. október. 05. 11:13 MTI Utolsó frissítés: 2011. október. 05. 11:18 Itthon

Kiteszik a kormányablakba a megyepályázatok győztes műveit

Több mint 300 alkotás érkezett be a közigazgatási tárcához a kormányhivatalok művészeti pályázatára. A nyertes pályaműveket a kormányablakokban és a kormányhivatalokban fogják kiállítani.

Több mint 300 műalkotás érkezett be a Változatos megyéink az Európai Unióban című pályázatra, amelyet a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM) irányítása alá tartozó kormányhivatalok és a Hungarofest Nonprofit Kft. közösen írt ki fiatal művészek számára. 

A KIM szerdai közleménye felidézi, hogy a pályaműveket szeptember 15-ig kellett a leadniuk a pályázóknak a megyei kormányhivatalokban. Szeptember 15. és 30. között a megyei kormánymegbízottak elnökletével, a megyei közgyűlések által delegált tagokból, a Hungarofest és a KIM munkatársaiból, valamint az Országmárka Tanács tagjaiból álló zsűri minden megyében értékelte a beérkezett pályázatokat. 

A legtöbb műalkotás, összesen 26 munka Komárom-Esztergom megyében, a legkevesebb (7-7 alkotás) Nógrád és Vas megyében érkezett be. A zsűri értékelése alapján minden olyan megyében, ahol megfelelő színvonalú alkotásokkal pályáztak a résztvevők, külön nyertest hirdetnek. Az első helyezettek 750 ezer, a másodikak 500 ezer, a harmadikak pedig 250 ezer forint elismerésben részesülnek. Vas, Somogy és Heves megyében a zsűri úgy döntött, hogy nem ad ki díjat.

A nyertes pályaműveket a kormányablakokban és a kormányhivatalokban fogják kiállítani és önálló gyűjteményként a nagyközönség számára is megtekinthetőek lesznek. Az ünnepélyes díjátadókat a megyei kormányhivatalok október első két hetében tartják meg. A pályázaton fontos értékelési szempont volt a művészi érték, az alkotás újszerűsége és informatív jellege, valamint az, hogy mennyit árul el az alkotóról és a településről, megyéről, mennyire kapcsolható az Európai Unióhoz és a kormányablakokhoz - olvasható a KIM közleményében.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.