Itthon MTI 2011. október. 02. 16:30

Horváth Csaba szolidáris Gyurcsánnyal, de tüntetni nem megy

Horváth Csaba, az MSZP fővárosi frakcióvezetője szolidaritását fejezte ki Gyurcsány Ferenc hétfői kihallgatása kapcsán, de jelezte, hogy nem vesz részt az ügyben szervezett tüntetésen.

A párt budapesti elnöke vasárnapi sajtótájékoztatóján elmondta: mindig szolidáris volt Gyurcsány Ferenccel, az általa vezetett kormány és országgyűlési többség tette a dolgát.

Szavai szerint közösséget kell vállalni minden jó és minden rossz döntésért. „Ebben az értelemben szolidáris vagyok" - fogalmazott.

A fővárosi szocialista frakcióvezető álláspontja szerint az, ami Gyurcsány Ferenccel szemben történik, „egy koncepciós eljárás része", és célja, hogy Orbán Viktor legnagyobb riválisát morálisan megsemmisítsék.

Horváth Csaba
Túry Gergely

Az MSZP budapesti elnöke kijelentette, hogy nem lesz ott a volt kormányfő meghallgatása kapcsán rendezett tüntetésen, álláspontja szerint nem ez az egyetlen módja a szolidaritásnak.

A Gyurcsány Ferenc pártból való kizárását firtató kérdésre azt mondta: a volt kormányfő maga nyilatkozott több alkalommal, hogy ennek a közösségnek ebben a formában nem tud tagja lenni. Ha viszont tud, akkor a közösség szabályai szerint kell eljárnia. "Ebben a döntés nála, ha jól látom, már megszületett” – fogalmazott Horváth Csaba.

A fővárosi frakcióvezető jelezte: a novemberi kongresszus nem szólhat a párt belső vitáiról, mert azok nem a választópolgárokat érintő kérdésekről szólnak. „Nekem az első 100 fontos kérdésben nincs benne, hogy Gyurcsány Ferenc a Magyar Szocialista Párt tagja-e vagy nem” – fogalmazott Horváth Csaba.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.