2011. szeptember. 16. 09:30 dehir.hu Utolsó frissítés: 2011. szeptember. 16. 09:29 Itthon

Senki sem akar kollégiumot venni Debrecenben

Debrecenben harmadjára próbálta eladni az önkormányzat a Hatvani István Kollégium és a Váci Mihály Középiskolai Kollégium épületét, de ezúttal sem jártak sikerrel. Senki sem adott ajánlatot a két épületre.

A Petőfi téri Hatvani István Kollégiumban és az Apafi utcai Váci Mihály Középiskolai Kollégiumban évek óta nem aludt diák, az épületek üresek.

A Hatvani István Kollégium esetében a nyertes ajánlattévő a csaknem 700 négyzetméteres, pincével együtt négyszintes épület mellett egy majd 1700 négyzetméteres teleknek lehetne a gazdája. A Váci Mihály Kollégium egy 1125 négyzetméter alapterületű, nyolcszintes épület. Míg a Hatvaninál kitétel, hogy az épületet „Debrecen belvárosához illő színvonalon” kell hasznosítani, a Váci Mihály Kollégiumnál nincs megkötés.

A jelentkezési határidő a napokban járt le, érdeklődő azonban most sem volt, így az ingatlanokat változatlan tartalommal újra meghirdeti az önkormányzat – várhatóan októberben.

Az önkormányzat tavaly a két fent említett kollégium mellett már árulta a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola volt kollégiumát is. A frekventált helyen, a Simonyi úton álló villáért az első pályázat során, 2010 tavaszán egy debreceni vállalkozó 100 millió forintot ajánlott, a tulajdonosi bizottság azonban kevesellte az árat, és érvénytelennek nyilvánították a pályázatot.Tavaly év végén aztán lényegesen magasabb összegért, 185 millió forintért sikerült eladni az ingatlant egy kft-nek.

Az ingatlanok értékesítéséből tervezett bevételek egyébként jelentős tételt képviselnek Debrecen költségvetésében is. A városi tulajdonú ingatlanok és telkek értékesítéséből 2011-ben csaknem 3 milliárd forintot remél az önkormányzat - olvasható a dehir.hu-n.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.