2011. augusztus. 26. 21:41 MTI Utolsó frissítés: 2011. augusztus. 26. 21:40 Itthon

Új megálló a Tiszán vízitúrázóknak

A Felső-Tisza vidék turizmusának élénkülését segítheti elő az az új látogatóközpont, amelyet pénteken avattak fel a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Balsa községben.

A Tisza Tokaj feletti szakaszán egyelőre kevés megfelelő infrastruktúrával rendelkező turisztikai bázis működik, így ez a fejlesztés fontos szerepet kap a térség idegenforgalmának fellendítésében - mondta Szoboszlai Ottó, a projektgazda Balsai Tiszapart Kulturális és Természetvédelmi Nonprofit Kft. ügyvezetője. 

A nettó 50 millió forintból, kilencven százalékban uniós támogatásból kialakított, közvetlenül a folyó partján emelt négyszintes épület többféle szolgáltatást kínál a turistáknak. A konferenciák tartására alkalmas rendezvénytér mellett büfét és vendégboltot, akadálymentesített vizesblokkokat alakítottak ki, emellett szükség esetén kisebb szobák, valamint tetőterasz szolgálja a vízen, kerékpárral, gyalogosan vagy autóval érkező látogatók kényelmét. Az ügyvezető szerint látogatócentrum akár a tiszai vízitúrák állomásává is válhat, ahol megfelelő ellátást biztosíthatnak a résztvevőknek.

Érdekesség, hogy a háromszáz négyzetméter területű központot közvetlenül az 1930-ban átadott, a második világháborúban felrobbantott balsai közúti és kisvasúti híd egyik megmaradt pillérje mellé építették. Balsa új nevezetességét kiadványokkal és prospektusokkal, illetve weboldal indításával szeretné népszerűsíteni a társaság.

Szoboszlai Ottó elmondta: jövőre a közeli Szabolcs településen a balsaihoz hasonló ökocentrum nyílik, így két látogatóközpontra, a környékbeli nevezetességekre - a szabolcsi földvárra és a paszabi szőttesházra - , illetve Tokaj és a Tisza közelségére építve komplex turisztikai kínálat jöhet létre a térségben.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.