2011. augusztus. 25. 21:44 nyugatmagyar.hu Utolsó frissítés: 2011. augusztus. 25. 21:42 Itthon

Még nyomoznak a vendégeket átverő soproni hotel ügyében

Szeptemberre készülnek el azok a szakvélemények, amelyek alapján eldőlhet a büntetőjogi felelősség kérdése a soproni szálloda ügyében.

Egy könyvszakértő, illetve egy idegenforgalmi szakértő véleményének elkészülésére vár a Soproni Városi Rendőrkapitányság, amely üzletszerűen elkövetett csalás gyanúja miatt nyomoz a soproni Saphir Aqua Aparthotel ügyében – olvasható a nyugatmagyar.hu-n a Turizmus Online információja.

A szakértői vélemények alapján a rendőrség megítélheti, hogy a szálloda üzemeltetője milyen pénzügyi kondícióval rendelkezett. Vizsgálják, milyen körülmények között érkeztek meg a pórul járt csaknem kétezer befizető részéről átutalt pénzek, és a szálloda vezetői tudhatták-e, hogy a vállalt szolgáltatást nem képesek teljesíteni.

A rendőrségnek azt kell megállapítani, hogy történt-e csalás, és ha igen, azt milyen körülmények között követték el.

A Turizmus Online már többször foglalkozott az üggyel, amely akkor robbant ki, amikor csaknem kétezer ügyfél, akik előleget fizetettek, vagy vouchert vásároltak, nem tudták igénybe venni a szolgáltatást, és jó páran a bezárt ajtók előtt szembesültek azzal a ténnyel, hogy a hotel bezárt.

Az ügyben jelenleg folyamatban van a Győr-Moson-Sopron Megyei Kormányhivatal Fogyasztóvédelmi Felügyelőségének eljárása a Saphir Aqua Aparthotel üzemeltetője, a Hotel Cardos Kft. ellen, tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat miatt. A panaszosoknak a céggel való megegyezést, a békéltető testületet, végső soron pedig a bíróságot ajánlják.

Úgy tudni egyébként, a Hotel Cardos egy soproni ingatlanfejlesztőtől bérelte a létesítményt, a bérleti díj fizetését viszont a karbantartások és felújítások elvégzésével váltotta ki.

Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.