Itthon MTI/Népszava 2011. augusztus. 02. 06:47

Bajban leszünk az új budapesti zászlóval

Alighanem saját, 20 éve elfogadott rendeletét fogja megsérteni a főváros augusztus 20-án, amikor a nemzeti ünnepen fel kell lobogóznia a város közterületeit a nemzeti és a fővárosi zászlóval - hívja fel a figyelmet a Népszava.

A Népszava keddi száma ismerteti, hogy a budapesti zászló kitűzésével bajban lesznek a középületek kezelői és tulajdonosai éppúgy, mint a közterületekért felelős Főpolgármesteri Hivatal. A három hét múlva esedékes nemzeti ünnepre ugyanis aligha áll majd rendelkezésre a megfelelő hivatalos fővárosi lobogó.

Jelenleg a közgyűlés április 22-i döntése van érvényben Budapest új jelképeiről - ennek hatálybalépése augusztus 15. A szándék szerint a nemzeti ünnepen már az új fővárosi zászlót kellene kitűzni városszerte. Mivel a nemzetiszínű sorminta "hadizászló" jelleget kölcsönzött a lobogónak, a városháza július végén úgy döntött, újratervezik a még hatályba sem lépett jelképet. A közgyűlés várhatóan augusztus 31-i ülésén tárgyalja az előterjesztést, amely a lobogó szélén a sorminta helyett egyszerű díszsort javasol.

Vagyis augusztus 20-ra nem lesz kész a még el sem fogadott legújabb zászlóváltozat, de vélhetően nem gyártatják le mintegy tízmillió forintért a jelenleg hatályos lobogókat sem, hiszen néhány héttel később úgyis megváltoztatnák. Ha viszont semmit sem tűznek ki a nemzeti ünnepen, saját rendeletét sérti meg a főváros - írja a Népszava.

Ezt a zászlót nem látjuk majd huszadikán
Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.