Itthon MTI 2011. június. 22. 09:55

A közgyűlésen tüntettek a CET-en dolgozó vállalkozók

A budapesti CET-beruházáson korábban dolgozó vállalkozók demonstráltak a Fővárosi Közgyűlés szerdai ülésének kezdetén a Városháza dísztermében.

Horváth Szabolcs
A mintegy tucatnyi vállalkozó plakátokat emelt a magasba, amelyeken Bagdy Gábort, pénzügyekért felelős főpolgármester-helyettest megszólítva az állt: "Ne kenjék másra a pénzünk jogtalan elvételét! Bagdy Úr! Vissza az 1 milliárdot! Valakinek csak jogi tévedés. A vállalkozóknak a kenyere!"

Az egyik demonstráló vállalkozó név nélkül nyilatkozva az MTI-nek azt mondta: arra akarják felhívni a figyelmet, hogy a főváros januárban lehívta a beruházás teljesítési garanciáját, 1 milliárd forintot, ezért az alvállalkozókat nem tudják kifizetni. Hozzátette: hátráltatja a helyzetet az is, hogy Budapest nem veszi át a Duna-parti Közraktáraknál létrehozott épületet, emiatt a vállalkozók nem jutnak hozzá a végszámlájukhoz sem. Közlése szerint a céljuk az volt, hogy felhívják a figyelmet a problémára, és szeretnének hozzájutni a pénzükhöz. Mint hozzátette, az épület kulcsra kész állapotban van, az a főváros tulajdonát képezi, és csak magánpénzeket használtak fel a felépítéséhez. A közgyűlés napirendjének megszavazása után a vállalkozók kivonultak az ülésteremből.

A mintegy 27 ezer négyzetméteres CET (Central European Time, azaz közép-európai idő) elnevezésű komplexum kialakítását 2010 augusztusában kellett volna befejezni, a 8,5 milliárd forintos beruházás PPP-konstrukcióban, a Fővárosi Önkormányzat szerepvállalásával és a Porto Investment Kft. fejlesztéseként valósult meg. A hatalmas bálnára hasonlító épületegyüttes szokatlan megoldásban integrálja a XIX. századi raktárépületeket egy korszerű építménnyel. A két meglévő régi raktárépületen egy egyedi tervezésű üveghéj nyúlik át, és galériát alkotva egyesíti a régi és új építményeket, amelyekben üzletek, művészeti galériák, éttermek kapnak helyet.

 

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.