2011. június. 21. 12:19 hvg.hu Utolsó frissítés: 2011. június. 21. 12:56 Itthon

Osztolykán Ágnes keményen beolvas Hoffmann Rózsának

Amit Hoffmann Rózsa tett, azzal ártott, amit pedig elmulasztott, azzal is, ezért az LMP szerint Orbán Viktornak sürgősen el kell fogadnia az oktatási államtitkár lemondását - írja kemény hangú közleményében Osztolykán Ágnes, az LMP parlamenti képviselője.

Az LMP szerint Orbán Viktornak sürgősen el kellene fogadnia Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár hétfőn benyújtott lemondását. A párt ezzel kapcsolatos közleményét megofalmazó Osztolykán Ágnes képviselő szerint az államtitkár ártott tevékenységével és azzal is, amit elmulasztott, az "új pártállamot" mégis jól jelzi, hogy nem oktatáspolitikája kudarca miatt adta be lemondását, hanem a Fidesz etikai bizottságának döntése miatt.

A Hoffmann-államtitkárság tevékenységét többször bíráló Pokorni Zoltán volt oktatási miniszter ellen a fideszes és KDNP-s tagsággal is rendelkező oktatási államtitkár a Fidesz etikai bizottságában eljárást kezdeményezett, mivel szerinte Pokorni lejáratja őt. Két hete az etikai bizottság úgy foglalt állást, hogy Pokorni Zoltán nem követett el etikai vétséget.

Az LMP-s politikus pontokba szedve sorolta fel, szerinte milyen oktatási államtitkárra van szükség. A feltételezett utód - írja a közleményben - nem azt nevezi majd törvényelőkészítésnek és konzultációnak, amikor meg nem nevezett szakértőivel titokban beszélget, nem sértegeti azzal a becsapott, megalázott, tüntető pedagógusokat, hogy sokezres demonstrációjukat "kiránduláshoz" hasonlítja, mondván: nem is tudják, miért tüntetnek, és nem fog teljes kihasználtsággal működő iskolák törvénytelen bezárásához asszisztálni.

A képviselő szerint az államtitkárnak nem a Kádár-kori elitiskolák mintájára kellene megújítania a magyar közoktatás egészét, nem lehetetlenítené el az alapítványi iskolákat és nem akarna "a tankötelezettséget leszállítva megszabadulni a nehézségekkel küszködő szakiskolásoktól, középiskolásoktól, hanem biztosítja részükre a mentorálást". Osztolykán arra is kitér, hogy nem elkülöníteni kellene a "problémás" tanulókat és a romákat, hanem együttneveléssel és egyéni fejlesztéssel segíteni; egy államtitkárnak nem azt kellene szakképzési reformnak neveznie, hogy "duális képzés" címen három évre ingyenes munkaerőt biztosítanak a nagyvállalatoknak.

Hirdetés