Itthon ATV 2011. június. 17. 18:50

Elemzők: a demonstrációk egyelőre nem értek célt

A jelenlegi demonstrációkat nem követték szakszervezeti-kormányzati tárgyalások, ezért egyelőre még nem értek célt - mondták elemzők az ATV-ben.

"Abból a szempontból, hogy a kormány feladja-e az álláspontját, azaz visszavonja-e a korkedvezményes nyugdíjakkal kapcsolatos szabálymódosításokat, a bohóctüntetésnek nincs hozadéka, ugyanis a kabinet már nem adhatja fel pozícióit” - mondta az ATV Start című műsorában Kiss Ambrus. A Policy Agenda elemzője szerint mégis komoly haszna volt a bohócforradalomnak, ugyanis ősszel, amikor a munkavállalókat húsba vágóan érintő kérdések kerülnek a parlament elé, a most kialakuló tüntetési rutinnak nagy hasznát veszik majd az emberek.

Bohócforradalom Budapesten - Nagyítás-fotógalériánkhoz kattintson a képre!
Stiller Ákos

A Méltányosság Központ elemzője szerint egyrészt ősszel valóban súlyos megmozdulások várhatók, másrészt az komoly hiányosság volt, hogy a demonstrálók nem fogalmazták meg egyértelműen, mit is akarnak elérni. Egyes beszédek ugyanis "Orbán és bandájának" távozását követelték – ez pedig utoljára Torgyán József egykori kisgazda-elnöknek állt jól - magyarázta Zsolt Péter.

Az mindenképp fontos, érvelt Kiss, hogy az emberek kifejezzék, mely ügyekkel nem értenek egyet. És ezt meg is tették, hiszen csütörtökön több szakszervezeti tüntetés söpört végig az országon. És abban igenis egyértelműek az érdekvédők, hogy vannak bizonyos jogok, amikhez ragaszkodnak – például egyöntetűen utasítják el a Munka Törvénykönyvének átírását, többek között a 44 órás munkahetet. Azt Kiss sem vitatta, hogy a bohócforradalom egy kicsit különbözött az összes többi demonstrációtól – ugyanis mindkét oldalról nagyon sok személyes érzelem terhelte.

 

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.