2011. május. 06. 20:31 MTI Utolsó frissítés: 2011. május. 06. 20:18 Itthon

Végrehajtók keresték fel a Magyar Mozgókép Közalapítványt

Végrehajtók jártak a Magyar Mozgókép Közalapítványnál (MMKA) csütörtökön, a Raiffeisen Bank által az MMKA ellen indított per következményeként.

Kresz László, az MMKA titkárságvezetője az MTI-nek nyilatkozva megerősítette az Index hírportál információját, amely szerint az MMKA Városligeti fasori épületét csütörtökön végrehajtók keresték fel.

Kresz elmondta, hogy a Raiffeisen Bank 2010 szeptemberében mondta fel az MMKA-val kapcsolatos filmfinanszírozási szerződéseit. A bank - az MMKA más szerződéseivel ellentétben - követelést nemcsak a finanszírozott filmek producereivel szemben támaszthat, hanem a közalapítvánnyal szemben is. A végrehajtók a bíróság egyik, perbeli közbülső végzését csak "postázták" - mondta a titkárságvezető, hozzátéve, hogy "nem történt lefoglalás, a végrehajtók nem vittek el semmit".  Két, az MMKA tulajdonában lévő, mintegy 4 millió forint értékű személygépkocsi esetében azonban jelezték, hogy "nem eladható" - tette hozzá.

A Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (KEHI) a 2006 és 2010 közötti időszakot megvizsgálva talált 10,6 milliárd forintnyi adósságot az MMKA-nál. A KEHI erről az MMKA április 28-i alapítói értekezletén számolt be - derült ki a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM) által az MTI-hez a múlt héten eljuttatott közleményből. Ebben a KIM tudatja, hogy MMKA adósságállománya a felelőtlen gazdálkodás következtében konszolidálhatatlan, ezért a kormány az MMKA megszüntetéséről döntött; a közalapítvány feladatait az Andrew Vajna kormánybiztos által kialakított új struktúrában helyezik majd el.


 

Hirdetés
Világ Németh András 2024. november. 30. 12:30

Így halnak meg Oroszországban a semmiért az észak-koreai katonák

Amerikai illetékesek is megerősítették, hogy észak-koreaiak is voltak azok között a katonák között, akik a napokban az oroszországi Kurszk térségében életüket vesztették egy brit manőverező robotgépekkel végrehajtott ukrán támadásban. Közben az is kiderült, hogy a Putyin segítségére vezényelt távol-keleti katonák zsoldja leginkább Kim Dzsong Un diktátort és környezetét gazdagítja.