2011. május. 04. 21:08 Heti Válasz Online Utolsó frissítés: 2011. május. 04. 22:42 Itthon

Gyöngyöspata: "a titkosszolgálatok nemzetközi összeesküvést emlegetnek"

Magyarország ismét bekerült a külföldi híradásokba: a Gyöngyöspatán pattanásig feszült helyzetről írt a Berliner Zeitung és a Le Monde.

"A magyar hatóságok tehetetlenségével kísért többheti feszültség után a konzervatív Orbán Viktor kormánya végre megteremtette a jogi eszközöket a fasizálódó félkatonai csoportok megfékezéséhez" - írja a francia liberális Le Monde. "A titkosszolgálatok nemzetközi összeesküvést emlegetnek, és vizsgálják, hogy ellenséges külföldi szolgálatok vagy egyéb üzleti körök játszhattak-e szerepet egy nemzetközi lejárató médiakampányban. E feltételezés szerint külföldi hatalmak hisztériakeltésként a nők és a gyerekek buszos elutazását evakuálásnak akarták volna beállítani."

"A Fidesz-kormány, mely megpróbálta jelentéktelennek feltüntetni a gyöngyöspatai romák távozását, a járőrözések megelőzésére is ígéretet tett. De emiatt attól lehet tartani, hogy "mérsékelt nacionalistáit" a Jobbik karjaiba hajtja, mely párt Brüsszelben a Brit Nemzeti Párt szövetségese, és hasznot húzhat abból, ha a Fidesz - az egyetlen nagyobb főáramlatú politikai erő Magyarországon - képtelen feléleszteni a gazdaságot és csillapítani a szociális különbségeket."

A Berliner Zeitung nevű német baloldali lap is hírt adott az eseményekről: "Heteken át tartottak demonstratív járőrözéseket a félkatonai alakulatok a faluban, félelemben és rettegésben tartva a romákat. A húsvéti ünnepekre 'harci-sportos gyakorlatozást' jelentettek be, melyet a rendőrség az utolsó pillanatban jelentős erők bevetésével leszerelt. A Véderő nevű harci-sportos csoport egyik tagját rövid időre őrizetbe vették. Erőszakos cselekedetek elkövetését végül csak úgy sikerült megakadályozni, hogy a Vöröskereszt mintegy 300 romát buszokkal helyezett biztonságba a fasisztoid csoport elől."

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.