Itthon FH 2011. május. 03. 17:53

Magyarázatot kér az ügyészség az NNI-től Josef Rohác DNS-e ügyében

A Népszabadság szerint az ügyészség azt vizsgálta volna, terhel-e valakit felelősség a több hónapos késésért, amiért csak mostanra derült ki, hogy Fenyő János médiavállalkozó gyilkosának sapkájában Jozef Rohác DNS-ét találták meg. A Fővárosi Főügyészség valójában nem vizsgálatot folytat, hanem tájékoztatást és magyarázatot kért az NNI-től az ügyben.

Magyarázatot vár a Fővárosi Főügyészség a Nemzeti Nyomozó Irodától azzal kapcsolatban, hogy mi akadályozta a nyomozó hatóságot a Fenyő-gyilkosság elkövetőjének azonosításában. Kedden a Népszabadság írt arról először, hogy az ügyészség vizsgálódik az ügyben.

A Népszabadság szerint az ügyészség azt vizsgálta volna, terhel-e valakit felelősség a több hónapos késésért, amiért csak mostanra derült ki, hogy Fenyő János médiavállalkozó gyilkosának sapkájában Jozef Rohác DNS-ét találták meg.

A Fővárosi Főügyészség valójában nem vizsgálatot folytat, hanem tájékoztatást és magyarázatot kért az NNI-től az ügyben - mondta a Független Hírügynökségnek Skoda Gabriella, a Fővárosi Főügyészség szóvivője. Ezért megkereséssel fordultak az NNI-hez. Ebben arra kérnek magyarázatot, hogy a DNS vizsgálattal összefüggésben voltak-e akadályozó tényezők - és ha igen, mik voltak azok - amelyek oda vezettek, hogy több mint két évnek kellett eltelnie a DNS minta megismerésétől a gyanúsított azonosításáig.

Mint ismert, április 17-én hozták Magyarországra az addig szlovákiai kiadatási őrizetben lévő Jozef Rohácot. Az NNI az 1998-ban, Budapesten megölt médiavállalkozó, Fenyő János halála kapcsán gyanúsítja a férfit. A gyilkos ugyanis akkor elhagyta a sapkáját, melyből DNS-mintát nyertek és ez azonos az egyébként korábban más bűncselekményekkel is meggyanúsított Rohác DNS-ével.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.