2011. március. 11. 11:32 MTI Utolsó frissítés: 2011. március. 11. 14:20 Itthon

Alkotmányozás: nyolcszázezer kérdőívet küldtek vissza

Közel nyolcszázezer ember küldte vissza eddig az alkotmányozással kapcsolatos kérdőívet - közölte Szájer József, a nemzeti konzultációs testület fideszes vezetője pénteken, budapesti sajtótájékoztatóján.

A kérdőívek feldolgozása után az eredményekről tájékoztatnak minden országgyűlési képviselőt - mondta az európai parlamenti képviselő, miután a konzultációs testület egy tagjával, Szili Katalin független képviselővel megtekintette az alkotmányozási kérdőívek feldolgozását a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatalában (KEK KH).

Túry Gergely

Szájer közölte, azokat a pontokat, amelyeket a válaszadók többsége támogat vagy elutasít, módosító indítványok részeként benyújtják majd. Szájer József példaként említette, hogy az "állampolgári kötelezettségek" és az életfogytiglani szabadságvesztés tekintetében "nagyon magas" támogatottság figyelhető meg a válaszadók körében. "A parlamenti szavazás utolsó pillanatáig" várják vissza a kitöltött kérdőíveket - mondta. 

Szili Katalin volt MSZP-s, jelenleg független képviselő, a Szociális Unió nevű szervezet elnöke azt hangsúlyozta, hogy "az alkotmányozás nem lehet pártpolitikai megítélés kérdése". A visszaküldött kérdőívek 96 százaléka "érvényes"; ezt azt jelzi, hogy az állampolgárok segíteni akarnak, hogy a jövőbeni alkotmány valóban Magyarország alkotmánya legyen - mondta. Vetési Iván, a KEK KH vezetője közölte, óránként negyvenezer kérdőívet tudnak feldolgozni.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.