Kommunikációs szerződést kötött a kormány egy londoni céggel
A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium háttérintézménye, az ország-márkáért is felelős Balassi Intézet (BBI) a londoni székhelyű Project Associates UK Limited tanácsadói céggel kéthónapos határozott idejű megbízási szerződést kötött.
Magyarország gazdasági és politikai pozicionálásával és befektetői vonzerejének növelésével indokolja a Kormányzati Kommunikációért Felelős Államtitkárság a kabinet és egy londoni székhelyű nemzetközi stratégiai kommunikációval foglalkozó cég által kötött szerződést. A határozott idejű, két hónapos szerződés szerint a megbízási díj 32 millió forintnak megfelelő angol font.
A kormányzati portálon hétfőn nyilvánosságra hozott közlemény szerint a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium háttérintézménye, az ország-márkáért is felelős Balassi Intézet (BBI) a londoni székhelyű Project Associates UK Limited tanácsadói céggel kéthónapos határozott idejű megbízási szerződést kötött. Ennek keretében a londoni ügynökség szakértőként közreműködik Magyarország nemzetközi, európai stratégiai kommunikációjának alakításában. A megbízás díja két hónapra nettó 32 millió forintnak megfelelő angol font. A feladat elvégzésébe a Project Associates UK Limited a szintén londoni székhelyű, politikai és pénzügyi tanácsadásban jártas Financial Dynamics ügynökséget (FD) is bevonja.
A BBI és a Project Associates UK Limited szerződésének értelmében a londoni ügynökség feladata, hogy segítse az átfogó kormányzati kommunikációs stratégiák kialakítását, az ország külső kommunikációját, márkaépítési céljainak elérését; közreműködjön az európai és nemzetközi médiastratégia tervezésében, és a kiemelt üzenetek közvetítésében, valamint a nemzetközi véleményformálók révén a magyar kultúrát népszerűsítésében.
Az ügynökség a megbízás értelmében nemzetközi befektetői és pénzügyi kommunikációs feladatot lát el, amely által kedvezően befolyásolja Magyarország megítélésének alakítását a pénzpiaci intézmények és befektetők körében. E célból a kiemelt véleményvezéreket például kereskedelmi partnereket, pénzügyi szolgáltatóipart, pénzügyi elemzőket, befektetőket és tanácsadóikat azonosítja és értékeli azon lehetőségeket, amelyek Magyarország hírnevének kiemelt üzeneteit közvetítik a piacon.
A közlemény szerint az ügynökség feladata továbbá, hogy a Magyarország népszerűsítésében a tudományos közösségeket és kutatócsoportokat, a határon túli magyar közösségeket, a kulturális és művészeti valamint üzleti közösségeket, illetve a véleményformálásában mérvadó médiapartnereket, politikai és közösségi intézményeket, magas szintű véleményformálókat azonosítsa.
Emellett közreműködjön a magyarországi látogatások megszervezésében a válogatott vezető véleményvezéreknek, főleg az idegenforgalom, a gazdaság és a tudomány területén. A londoni ügynökség, mindennek keretében jelentést és javaslatokat tartalmazó tanulmányt készít hazánkról. A kéthónapos szerződés lejárta után, a Balassi Bálint Intézet és az államtitkárság értékeli az együttműködés tapasztalatait.