Az üzemanyagok adójának csökkentését javasolja az MSZP
Törvényjavaslatot nyújt be az MSZP azért, hogy az Országgyűlés csökkentse az Európai Unióban megengedett legalacsonyabb szintre az üzemanyagok jövedéki adóját.
Szekeres Imre országgyűlési képviselő hétfőn sajtótájékoztatón elmondta: kezdeményezik, hogy az elfogadhatatlanul magas üzemanyagárak mérséklése érdekében az állam mondjon le többletjövedelmének egy részéről. A szocialista politikus szólt arról is, hogy a parlament számvevőszéki és költségvetési bizottságának hétfői ülésén a kormánypárti többség nem vette tárgysorozatba adótörvény-javaslatukat, amely garantálta volna, hogy havi 347 ezer forint jövedelemig senki sem jár rosszul az adóváltozásokkal. Úgy tűnik, a kormánynak nem elég azok jelzése, akik rosszul jártak az egykulcsos adórendszer bevezetésével - kommentálta a tárgysorozatba vétel elutasítását.
Emlékeztetett arra, hogy az MSZP visszaállítaná a munkavállalói kedvezményt, amelyet a kormány húsz százalékkal csökkentett, illetve lehetővé tennék, hogy a gyermekek után járó adókedvezményt egészében igénybe venni nem tudók támogatásként megkapják annak teljes összegét. A szocialista párt javaslata azt is tartalmazza, hogy bruttó ötmillió forint feletti fizetés után 32 százalék legyen a személyi jövedelemadó, illetve hogy a tőkejövedelmek adóját ne csökkentsék 16 százalékra - tette hozzá Szekeres Imre, megjegyezve: a foglalkoztatás bővítése érdekében pártja a társasági adó helyett a társadalombiztosítási járulékot mérsékelné idén 3, majd jövőre újabb 2 százalékkal.
A Fapál László korábbi honvédelmi államtitkár továbbfoglalkoztatására vonatkozó kérdésre válaszolva Szekeres Imre kijelentette: a tárcánál elvégzett létszámcsökkentés után vezetése alatt az ügyeket továbbra is igyekeztek olyanokra bízni, akik ismerik őket, így a Fapál László vezette ügyvédi irodát a háromdimenziósradar-program menedzselésével bízták meg. (Fapál László megbízási szerződéseinek ügyében Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztos folytat vizsgálatot, amiért államtitkári pozíciójának megszűnése után a Honvédelmi Minisztérium két megbízást kötött vele, és így körülbelül egymillió forintot vehetett fel jogi tanácsokért.)