2011. február. 15. 16:58 MTI Utolsó frissítés: 2011. február. 15. 17:01 Itthon

Veszélyt jelző tenyértáblákat helyeznek ki a fővárosban

Tenyértáblákat helyez ki a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) és a Fővárosi Közterület-fenntartó (FKF) Zrt. azokon a fővárosi felhajtó csomópontokon, amelyek fokozottan veszélyesek.

Vitézy Dávid, a BKK vezérigazgatója keddi sajtótájékoztatóján azt mondta, a másfél négyzetméteres táblákat híd-, autópálya- és osztott pályás útra felhajtó csomópontokon helyezik ki. A táblákon a neonsárga alapon egy fekete tenyér látható, a közepén behajtani tilos jelzéssel, valamint "STOP!" felirattal.
   
Tavaly novemberben a Lágymányosi hídnál három fiatal vesztette életét, amikor autójukkal a forgalommal szemben hajtottak fel a hídra. A tragédia után a BKK kérte a közútfenntartókat, hogy vizsgálják felül az összes olyan felhajtó forgalmi rendjét, ahol figyelmetlenségből az ellenkező irányban hajthat fel az autós - mondta Vitézy Dávid.
   
A vizsgálat januárban befejeződött, ennek eredményeként kerülnek ki a Magyarországon még nem alkalmazott, de Ausztriában már bevált tenyeres táblák.
   
Az első táblát Budapesten, a Gyáli úton helyezték ki, Almássy Kornél, a Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt. közútfenntartási ágazati igazgatója helyszíni sajtótájékoztatón azt mondta, három nap alatt az első ütemben 22 táblát helyeznek még ki, és további hét helyszín engedélyezése van folyamatban. Ha a felülvizsgálat során kiderül, hogy további csomópontokon kell táblát kihelyezni, akkor ezt meg fogják tenni - közölte.
   
Ilyen figyelmeztető jelzéssel látják el a többi között a Lágymányosi híd budai és Soroksári úti felhajtóját, a Jászberényi úton több csomópontot, a Boráros tér déli oldalát és a Budaörsi út-Gazdagréti út csomópontját is.
   
Almássy Kornél elmondása szerint egy tábla 95 ezer forintba kerül, az FKF 2,8 millió forintot költ az eszközökre.

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.