2011. január. 28. 10:59 hvg.hu Utolsó frissítés: 2011. január. 28. 10:57 Itthon

Tunézia nem javasolt úticél, Egyiptomban is óvatosak az utazási irodák

Egyiptom egyelőre csupán fokozott biztonsági kockázatot rejtő országnak számít a Külügyminisztérium támogatása szerint, ám Tunézia már nem javast úticél - olvasható a Turizmus Online-on.

Míg Tunézia már a nem javasolt, valamint fokozott biztonsági kockázatot rejtő utazási célországok és térségek között szerepel, addig Egyiptom a II. fokozott biztonsági kockázatot rejtő további országok és térségek körébe tartozik - írja a Turizmus Online. Az utóbbi napokban Egyiptomban is zavargások valamint tömeges megmozdulások robbantak a Mubarak vezette államapparátus eltávolítására. A főleg a nagyvárosokra koncentrálódó események már halálos áldozatokat is követeltek.

Zám Tibor, a Best Reisen irodavezetője a Turizmus Online érdeklődésére elmondta: a Vörös-tenger menti nyaralóhelyek - Hurghada és Sharm el Sheik - biztonságosak, az iroda kint dolgozó munkatársaival az interneten keresztül folyamatos kapcsolatban van. Mint Zám Tibor tájékoztatott, az egyiptomi események miatt egyelőre nem csökkentek az utak foglaltsága. Az irodavezető bízva a helyzet mihamarabbi rendeződésében ismertette, hogy a jelenlegi Hurghada-Sharm el Sheik járata mellé indítana egy közvetlen Hurghada-i járatot is - amennyiben az arab ország belpolitikai helyzete stabilziálódik.

Zám megerősítette a Külügyminisztérium tájékoztatását, hogy a zavargások a nagyvárosokra koncentrálódnak, ezért a Best Reisen a helyzet rendeződéséig nem indítja kairói fakultatív kirándulásait; helyette Luxort kínálják. Megnyugtatásképpen Zám Tibor biztatott: korábban is történtek, kisebb sajtóvisszhangot kapott tüntések, illetve merényletek akár turista központokban, ezeknek azonban minimális hatása volt a turizmusra.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.