2011. január. 17. 11:13 MTI Utolsó frissítés: 2011. január. 17. 11:01 Itthon

Délután lezárják a rakpartokat a Duna áradása miatt

Hétfőn a késő délutáni órákban zárhatják le szakaszosan a budai és a pesti alsó rakpartot a Duna vízállásának emelkedése miatt - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK).

A közlemény szerint a BKK és a Fővárosi Közterület-fenntartó (FKF) Zrt.  munkatársai folyamatosan figyelik a Duna vízállását annak érdekében, hogy a lehető legtovább közlekedhessenek járművek a budai és a pesti alsó rakparton.

Az elmúlt évek tapasztalata alapján a rakpartok első, részleges lezárását 640 centiméteres Duna vízállásnál kell megtenni. Már ennél alacsonyabb vízállásnál is megjelenhetnek vízfoltok a rakparton, mivel a víznyelőkből fel-fel törhet a víz az útpályára, de a folyamatos forgalmat ez még nem zavarja. 

A forgalombiztonság növelése érdekében vasárnap 19 órától a budai oldalon a Margit hídtól az Árpád híd felé, a pesti oldalon pedig a Parlament és a Margit híd között 30 kilométer/órás sebességkorlátozást vezettek be. A hajnali óráktól az FKF Zrt. útellenőrei folyamatosan figyelik a rakpartokat, és ha a vízszint átlépi a kritikus szintet, azonnal jelzik a kezelő Fővárosi Önkormányzatnak, amely ezután elrendeli a részleges, majd szükség esetén a teljes lezárást. 

Az BKK arra kéri az érintetteket, hogy a rakparton parkoló járművüket vigyék biztonságos helyre. Felhívják a közlekedők figyelmét arra is, hogy a rakpartok várható lezárása, valamint az uniós elnökséghez kapcsolódó forgalmi korlátozások miatt torlódások várhatók a fővárosban.

Hirdetés
Címkék
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.