Megelégelték a bérlő ellenállását, lebontatták a kerítést
Cikkünk megjelenése után mégis sikerült lebontatni azt a kerítést, amelyet a Honvédelmi Minisztériumtól (HM) bérelt bakonyi földterületre engedély nélkül húzott fel a bérlő.
A kerítés építését – mint megírtuk – az illegális hulladék lerakásának megakadályozására tervezte a bérlő, Szamosvári Erzsébet. Nem vette figyelembe azonban, hogy a honvédelmi tárca erdőgazdálkodó cégével, a HM Verga Zrt.-vel megkötött, kimondottan parkerdőfejlesztésre szóló szerződés semmilyen építkezést nem tett lehetővé a területen.
Ráadásul, mint azt a HM is leszögezte, semmiképpen nem tehette meg a bérlő, hogy elzárja az erdőt a kirándulók elől, márpedig a körbekerítéssel éppen ez történt. Ezek alapján az első körben kiadott engedélyt még jogerőre emelkedése előtt visszavonta a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal (MgSzH), s nem járult hozzá a honvédelmi tárca sem. A bérlő bírósághoz fordult, de semmilyen szinten nem adtak neki igazat.
Az MgSzH a hvg.hu-val azt közölte, hogy a palánk emelésének tilalma ellenére a bérlő tovább folytatta az építést, ami természetesen fakitermeléssel járt. Emiatt büntetőeljárás indult a bérlő ellen, ám mivel a Veszprémi Rendőrkapitányság munkatársai nem tudták kideríteni, hogy a megbízott alvállalkozó kivel vágatta ki a fákat, a nyomozást megszüntették.
Mivel a bérlő a „karózást” engedély nélkül végrehajtotta, a honvédelmi tárca felmondta a bérleti szerződést, amit viszont Szamosvári Erzsébet nem ismert el, s bíróságon támadott meg. A kerítés még ekkor is állt, annak ellenére, hogy a lebontására a bíróság kötelezte a bérlőt.
A helyzetet végül a MgSzH oldotta meg: olyan vállalkozót választott ki a kerítés eltüntetésére – amint ez a hvg.hu-nak adott válaszukban is szerepel – aki a „lebontott anyag arányos részéért elvégzi a munkát.”