2010. július. 22. 18:39 MTI Utolsó frissítés: 2010. július. 22. 18:32 Itthon

A Jobbik sajnálja, hogy nincs mindennap tesióra

A Jobbik megdöbbenéssel vette tudomásul, hogy a kormánytöbbség szerdán kihátrált a mindennapi iskolai testnevelésóra bevezetésétől.

Szilágyi György, a párt országgyűlési képviselője csütörtökön, a Parlamentben tartott sajtótájékoztatóján hangsúlyozta: a Fidesz csütörtökön eredetileg "kormányprogramjának egyetlen konkrét javaslatát kívánta megvalósítani", a parlament oktatási bizottsága azonban az utolsó pillanatban, az egyeztetés hiányára hivatkozva javasolta ennek a rendelkezésnek az elvetését.

Az Országgyűlés várhatóan csütörtökön tartja a sporttal összefüggő egyes törvények módosításáról szóló indítvány zárószavazását. A parlamenti honlapon az előterjesztő által támogatott módosító indítványok között szerepel az oktatási bizottság azon javaslata, amely szakmapolitikai egyeztetések szükségességére hivatkozva kiveszi a mindennapi testnevelésórákra vonatkozó rendelkezéseket az eredeti javaslatból.

A jobbikos képviselő úgy fogalmazott, az "oktatásban továbbra is liberális elvek uralkodnak", erre utal ugyanis szerinte, hogy így továbbra is csak a "gazdag szülők gyerekei sportolhatnak Magyarországon".

Szilágyi György szerint a jövő évi tanévkezdésig lett volna lehetőség a mindennapi testnevelés feltételeinek megteremtésére. A heti ötszöri iskolai testmozgás elsősorban a szegényebb gyerekeknek kedvezett volna, de enélkül "beteg, elhízott, és szellemileg is dekoncentrált ifjúság kerül ki az iskolapadokból" - jegyezte meg a politikus. Hozzátette: a Jobbik a javaslat zárószavazásán külön szavazást kér az oktatási bizottság elképzeléséről azért, hogy kiderüljön "hány fideszes képviselőnek fontos saját programja".

Hirdetés
Címkék
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.