2010. július. 02. 14:54 MTI Utolsó frissítés: 2010. július. 02. 14:56 Itthon

Betörtek a Roma Sajtóközpont irodájába és elvitték a számítógépeket

Betörtek a Roma Sajtközpont (RSK) budapesti irodájába, és elvitték azokat a számítógépeket, amelyeken felbecsülhetetlen értékű archív anyagot tároltak - közölte az RSK igazgatója .

Az RSK igazgatója, Tóth Andrea közlése szerint az ismeretlen elkövetők péntekre virradóra a heveder- és más biztonsági zárral is felszerelt ajtón lévő vasrácsos kisablakot kerettel együtt kiszakították, azon keresztül vitték el azt négy számítógépet, amelyen a teljes adatbázisuk volt. Az RSK igazgatója elmondta, hogy a februári, Nefelejcs utcai irodájukból történt kilakoltatásuk óta egy József körúti kölcsönlakásban húzódtak meg. A költözés előtt készítettek ugyan biztonsági másolatot, de csak az archívum egy részéről; továbbá a betörők elvittek olyan gépeket is, amelyek nem voltak hálózatba kötve, és azokon most zajló projektjeik, egyéb fontos dokumentumaik voltak. Így elvitték azt a könyvanyagot és kutatási adatbázist is, amely a romagyilkosságok történéseit dolgozza fel, illetve egy brüsszeli, a romaholokauszthoz kapcsolódó projekthez készített riportokat, interjúkat tartalmazza. Hozzátette, hogy maguk a gépek alig néhány tízezer forintot érnek, de a rajtuk lévő pótolhatatlan adatbázis eszmei értéke sok tízmillió forint is lehet.

Tóth Andrea közlése szerint a betörők feldúlták az irodát, de a nagyobb értékű gépekhez, műszaki eszközökhöz nem nyúltak. A Roma Sajtóközpont 1995 decemberében kezdte meg működését azzal a céllal, hogy bővebb információkat, híreket, ajánlatokat juttasson el a szerkesztőségeknek a magyarországi roma közösség problémáiról és eredményeiről. A szervezetet és munkatársait az elmúlt másfél évtizedben számos hazai és európai szakmai díjjal jutalmazták.

 

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.