2010. március. 30. 16:08 MTI Utolsó frissítés: 2010. március. 30. 15:56 Itthon

Az MSZP nem fogadja el a félárú BKV-jegyekről készített tanulmányt

Az MSZP fővárosi szervezete nem fogadja el a félárú BKV-jegyek bevezetésének várható pénzügyi hatásairól készített tanulmányt, a helyett egy szerintük "korrekt" előterjesztést várnak a közlekedési cégtől.

A városvezetés a Fővárosi Közgyűlés szerdai, rendkívüli ülésén kap tájékoztatást a félárú tanulói és nyugdíjasjegy bevezetésének hatásairól. Az új jegyfajta bevezetésére irányuló javaslatokat korábban a Fidesz és az MSZP képviselői fogalmazták meg. A (kisebbségből) a várost vezető liberálisok azonban az ötletekkel kapcsolatban arról beszéltek, szerintük azok inkább a választóknak szólnak a kampányban, és a jegy bevezetése csak tovább növelné a BKV eladósodását.

A közgyűlés ezért januárban azt kérte, vizsgálják meg a kedvezményes jegyfajta bevezetésének pénzügyi hatásait. A most elkészült összegzés szerint a BKV csaknem másfél milliárd forintos bevételtől esne el, ha bevezetné a félárú tanulói, valamint nyugdíjasjegyet. Fővárosi szocialista politikusok szerint megdöbbentő, hogy a BKV számítási alapnak nevezi a csaknem tíz évvel ezelőtti adatok alapján készített anyagot. Véleményük szerint a tanulmány számos pontatlanságot tartalmaz. 

Közölték, továbbra is támogatják az 50 százalékos kedvezményes jegyek bevezetését, ezért azt fogják kérni a BKV-tól, hogy "korrekt és aktuális" előterjesztést készítsen a közgyűlés számára. Véleményük szerint a közgyűlés elé kerülő tájékoztató elkészítése a jelenlegi kisebbségi vezetésnek állhatott érdekében, mert a liberálisok nem támogatják a kedvezményes jegyek bevezetését.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.