2010. február. 08. 09:15 MTI Utolsó frissítés: 2010. február. 08. 09:18 Itthon

Megszavazták Gellénházán a biomassza erőművet

Népszavazás döntött arról, hogy biomassza erőmű épülhet a Zala megyei Gellénházán, ahol a voksolással együtt új polgármestert is választottak - tájékoztatta a település körjegyzője vasárnap az MTI-t.

Négy független jelölt közül Farkas Imre Józsefnét választották meg a település új vezetőjének - mondta Szemes Róbert körjegyző. A szavazásra jogosult mintegy 1400 helybéli több mint 50 százaléka vett részt a voksoláson, amelyen 281-en adták szavazatukat az új polgármesternek. A zalai településen ebben a ciklusban harmadszor választottak polgármestert, ugyanis a 2006-as választási fordulóban megválasztott vezető, majd az őt követő utódja egyaránt indoklás nélkül, lemondással távozott.

Az időközi polgármester-választással egy időben, a képviselőtestület döntése nyomán tartották meg a népszavazást arról, hogy a korábban készült tervek alapján épüljön-e Gellénházán 20 megawattos, faapríték tüzelésű erőmű. A szavazópolgárok több mint 50 százalékának részvétele mellett a többség támogatta a biomassza erőmű megépítését. A referendum résztvevői közül 465-en szavaztak mellette és 311-en ellene, így a népszavazás érvényes és egyúttal eredményes is volt - közölte a körjegyző.

Szemes Róbert korábban az MTI-nek elmondta: Gellénházán több érdeklődő is jelezte, hogy részt vállalna az erőmű megépítésében, de a leendő befektetőkkel csak a népszavazás eredménye után tárgyalnak. Az elképzelések szerint pályázaton választják ki a település számára legjobb ajánlatot.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.