2009. augusztus. 22. 15:52 OS Utolsó frissítés: 2009. augusztus. 22. 18:33 Itthon

Az MSZP Vona Gáborról és a Magyar Gárdáról

A Magyar Szocialista Párt reakciója a Magyar Gárdával kapcsolatos szentendrei események után. Katanics Sándor levele.

A romagyilkosságok gyanúsítottjainak elfogása után egy nappal különösen arcátlan provokáció a törvényesség és a rend ellen, hogy a törvényesen feloszlatott Magyar Gárda új néven új tagokat toborozna. Mindehhez Vona Gábor nemcsak bűnrészesként asszisztál, hanem a szervező szerepet is vállalja. Most kiderült, hogy milyen az a csendőrség, amelynek újraélesztését a Jobbik elnöke már korábban programba vette. A magukat új magyar gárdistáknak nevezők közül egyesek "Magyar Gárda Csendőrséget" hoztak létre, és velük próbálták biztosítani a törvénytelen avatási ceremóniát.

Az MSZP véleménye szerint elfogadhatatlan, hogy egy bejegyzett és a választáson induló, sőt Európai Parlamenti képviselőket adó párt, a Jobbik védőernyőt ad egy tudatos törvénysértéshez. A rendezvényt ugyanis a rendőrség betiltotta, a bíróság pedig a döntést helyben hagyta. Magától adódik a kérdés, hogy a Jobbik, akinek képviselői a rend pártjának vallják magukat, tényleg elfogadják, helyeslik, támogatják, hogy a jogerősen feloszlatott Magyar Gárda törvénytelenül újra megalakuljon?

Képek a rendezvényről
© Stiller Ákos


Ilyen események hallatán az a kérdés is felmerül, vajon működik-e még az a polgári kör, amelyet Vona Gábor és Orbán Viktor közösen alapított, vagy esetleg feloszlatták már, és kizárták onnan Vona Gábort?

A gárdisták, a hírek szerint, igazoltatásukkor árpádsávos kendőkkel arcukat eltakarva zsidózták és hazaárulózták a velük szemben intézkedő rendőröket. Vona Gábor viszont ezúttal nem bújhat maszk mögé, színt kell végre vallania a törvény vagy a törvénytelenség oldalán áll!

Katanics Sándor
az Országgyűlés Honvédelmi és rendészeti bizottságának tagja

Kiadó: MSZP-frakció
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.