2009. május. 13. 17:36 MTI Utolsó frissítés: 2009. május. 13. 17:41 Itthon

A szakszervezetek nem vevők az ingatlanadóra

Elutasítja az ingatlanadó tervezett bevezetését a Magyar Szakszervezetek Országos Szövetsége is, hangsúlyozva, hogy ilyen horderejű döntést csak széles körű társadalmi egyeztetés és részletes hatástanulmányok, illetve előkészítő munka után tart elfogadhatónak.

Hernádvölgyi Andrea, a szakszervezeti szövetség alelnöke az MTI-nek szerdán elmondta, hogy nem a vagyon megadóztatását utasítják el, ennek van létjogosultsága szerintük. Az eddig megjelent információk szerint azonban az adófizetési kötelezettség majdnem minden ingatlanra kiterjedne, legalábbis túlzottan alacsony értékről indulna - fejtette ki az alelnök. Hozzátette: elképzelhetetlen egy új adónem bevezetése már jövőre úgy, hogy ma még ennek részleteit is csak a kitalálói ismerik.

A vagyonadóztatásnál Hernádvölgyi Andrea szerint nem lehet eltekinteni a magyar valóságtól, nem lehet például a panelban élő családokat sújtani ilyen teherrel. Az meg egyszerűen botrányos, hogy a nyugdíjasok helyett az örökösökkel fizettetnék meg az adót - mutatott rá.

Hernádvölgyi Andrea szerint az ingatlanadó jövő évi bevezethetőségéről szóló pénzügyminiszteri bejelentés elhamarkodott volt, a tervezett intézkedés előkészítetlen, időzítését a válság egyéb negatív hatási miatt is elhibázottnak tartja az MSZOSZ. A szövetség szerint ilyen horderejű kérdésekben társadalmi konszenzus nélkül nem lehet dönteni.

Az Autonóm Szakszervezetek Szövetségének vezetője, Borsik János szerdán a már megismert részletek alapján azt kifogásolta leginkább, hogy az új adónem különösen az alacsony jövedelműeket sújtaná. Borsik János megjegyezte: ugyanakkor a kiugróan értékes ingatlanokat már régen meg kellett volna adóztatni.

Korábban a LIGA is jelezte, hogy elutasítja az ingatlanadó bevezetését.


Hirdetés
hvg360 Arató László (EUrologus) 2024. december. 02. 09:36

Sok jóra nem számíthat a magyar kormány az új Európai Bizottságtól

A régi lendülettel veszi elő a magyar ügyeket a decemberben hivatalba lépő testület A pénzbefagyasztásokkal kapcsolatos eljárások szigorodnak és bővülnek, nem lesz változás az EU migrációs, vagy zöldpolitikájában, és továbbra is napirenden marad a szerződésmódosítások ügye, amely többek között a vétójog eltörlését tartalmazza. Közben a kormány politikai súlya látványosan csökken.