2009. március. 30. 16:44 Utolsó frissítés: 2009. április. 01. 09:03 Itthon

Nézőpont: Bajnait szinte senki nem szeretné

Majdnem minden második válaszadó, 45 százalék Orbán Viktort szeretné kormányfőnek, míg a hétvégén kormányfőjelöltté emelt Bajnai Gordont csupán 8 százalékuk tartaná alkalmasnak - a Nézőpont Intézet hétvégén készült felmérése szerint. Beszédes, hogy a hétvégén megkérdezetteknek mindössze 6 százaléka tartja még Gyurcsány Ferencet alkalmas kormányfőnek. Egy blog szerint az intézet Fidesz-közeli és kérdéseik csúsztatóak.

A még hivatalban lévő kormányfő-pártelnök megítélése két hét alatt is sokat romlott: 55 százalékról (a Nézőpont Intézet március 9. és 12. között, a Heti Válasz számára készült felmérése szerint) 62 százalékra emelkedett a politikai életből való távozását óhajtók aránya. Két hét elteltével az MSZP-szavazók 17 százaléka is Gyurcsány utáni korszakról álmodozik (korábban csak 7 százalékuk támogatta ezt).

A Nézőpont Intézet felméréséből az is kiderül, hogy háromból ketten előrehozott választást akarnak (64 százalék), s csupán a megkérdezettek ötöde (19 százalék) támogatja a miniszterelnök-cserét. Az új miniszterelnöknek és megválasztásának társadalmi támogatottsága tehát igen alacsony. Külön érdekesség, hogy az MSZP-szavazóknak az ötöde (21 százalék) is az előrehozott választások pártjára állt, s csak 37 százalékuk akarja a kormányfő-váltást (decemberben még csupán 11 százalékuk óhajtotta Gyurcsány Ferenc bukását, míg 87 százalékuk maradása mellett voksolt).

"A cím azt hirdeti, hogy Bajnai támogatottsága csak 8 százalék (...). Majd említik, hogy majdnem minden második válaszadó Orbánt szeretné kormányfőnek. Csakhogy három baloldali jelölt, illetve Orbán között lehetett választani. Így a baloldali vélemények megoszlottak a jelöltek között." - állítja a felmérésről egy Fidesszel foglalkozó blog, amely arra is felhívja a figyelmet, hogy az intézet Fidesz-közeli (vezető elemzője például egyenesen Fidelitas-tisztiviselő).

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.