2009. március. 29. 11:25 MTI Utolsó frissítés: 2009. március. 29. 12:34 Itthon

Bajnai jelölését provokációnak tartja a KDNP

A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) elnöksége nyilvánvaló provokációnak tartja Bajnai Gordon nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter kormányfői jelölését

"Bajnai Gordon jelölése, akinek emberéletek száradnak a lelkén, nyilvánvaló provokáció" - fogalmaznak a közleményben. Sajtóhírek szerint az MSZP országos elnöksége Bajnai Gordont jelöli miniszterelnöknek, miután az SZDSZ javasolta Bokros Lajos nem vállalta a jelölést. Az ellenzéki párt szerint minden jó érzésű ember számára megdöbbentő, hogy Gyurcsány Ferenc miniszterelnök és köre olyan embert akar a kormányfői székbe ültetni, aki amellett, hogy illegitim, erkölcsi értelemben még bűnöző is. A KDNP közölte, Bajnai Gordon "áldásos tevékenységének" köszönhetően az általa tulajdonolt Hajdú-Bét kisemmizett libatenyésztői közül néhányan önkezükkel vetettek véget életüknek, mások azóta is a nyomor szélén tengődnek. A kereszténydemokraták elnöksége szerint Bajnai Gordon soha, semmilyen felelősséget nem viselt és nem is érzett az ügyben. Ennek fényében nem nehéz következtetni arra, milyen sors várna az általa irányított ország lakosaira - tették hozzá. 
   
A debreceni központú Hajdú-Bét egykor Magyarország egyik legnagyobb baromfifeldolgozója volt, a víziszárnyas termékek előállításában pedig európai összehasonlításban is az egyik legjelentősebb kapacitással rendelkezett. Előbb 1998-ban, az orosz válság miatt került a cég a csőd szélére. Ekkor szállt be tulajdonosként a Wallis Rt., amely 1999-ben többségi tulajdonos lett. Ebben az időszakban - 2000-2005 között - Bajnai Gordon volt a Wallis Rt. vezérigazgatója. A Hajdú-Bét mérlegét 2001-ben ismét sikerült eredményessé tenni, a 2003-ban kialakult, legfőképp a víziszárnyas-piac szereplőit sújtó válság azonban különösen súlyosan érintette. A cég nem tudott fizetni a beszállítóknak, s önmaga ellen kért felszámolást.

 

 

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.