2009. március. 25. 08:04 Utolsó frissítés: 2009. március. 25. 13:46 Itthon

Az SZDSZ egyedül Surányit tudná támogatni, mást egyelőre nem

Az SZDSZ számára a tegnap bejelentettek közül Surányi György az elfogadható miniszterelnök-jelölt - közölte az MR1-Kossuth Rádió reggeli műsorában a liberális párt elnöke.

Fodor Gábor szerint a volt jegybankelnök megfelel annak a két szempontnak, hogy helyreállítsa a bizalmat a kormányzat iránt és politikai nyomástól mentesen tevékenykedjen. Surányi György azt mondta: megtisztelőnek tartja, hogy szóba került a neve.

Surányi György az MR1-Kossuth Rádiónak arról beszélt, rajta nem múlna a megegyezés, de a feladatot csak akkor szabad elvállalni, ha a parlamenti pártok elfogadják ezt a megoldást. Arra nem kívánt válaszolni, miről tárgyalt hétfőn a Fidesszel.

Fodor abban bízik, hogy meg fognak tudni egyezni, mert az ország érdeke most az, hogy cselekvőképes kormánya legyen, egy előre hozott választás pedig legalább fél év kiesést hozna, miközben most azonnal lépni kellene. Nem kell mindenáron megegyezni, és lehet, hogy a vége mégis előre hozott választás lesz, de amíg

Kormányváltás - Olvassa el a legfrissebb híreket a hvg.hu-n!

© Stiller Ákos

esély van, törekedni kell megtalálni azt a közös halmazt, amelyben mindkét párt elképzelései egyesülni tudnak.

Fodor bejelentése nem váratlan, mint arról a hvg.hu is hírt adott, az SZDSZ már tegnap kiszivárogtatta, hogy a párt Gyurcsány három jelöltjéből egyedül Surányit tudja elfogadni.

A lehetséges programelemekről az SZDSZ elnöke nem beszélt, csak annyit mondott, egyértelmű, hogy olyan program kell, amelynek alapja a Reformszövetség programja, de ahogy az idő múlik, azt is korrigálni kell.
Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.