2008. május. 09. 09:42 MTI Utolsó frissítés: 2008. május. 09. 10:22 Itthon

Gyurcsány az SZDSZ-nek magyarázza

Az SZDSZ-frakció keddre meghívta a miniszterelnököt, arra kérve őt, számoljon be arról, mi indokolja a kormányszerkezet átalakítását. Gyurcsány Ferenc elfogadta a meghívást – közölte Horn Gábor ügyvivő a Magyar Televízió Nap-kelte című műsorában.

A liberális politikus azt mondta, a kormányfőtől azt kívánják megkérdezni, mi a konkrét, valódi oka az átalakításnak. Jelezte: ha még kormányon lennének, nem engednék meg ezt a változtatást. „Ha meggyőz minket a miniszterelnök úr arról, hogy ez egy működőképes modell (...), és ez tudomásul vehető az SZDSZ-frakció számára, akkor mi ezt meg fogjuk szavazni” – fogalmazott Horn Gábor. Az ügyvivő azt mondta, hogy az SZDSZ 1990 óta minden kormányátalakítási javaslatot megszavazott, függetlenül attól, hogy ellenzékben vagy kormányon volt.

A kormányzati struktúra felelőssége mindig a kormányzó pártoké – szögezte le Horn. Ugyanakkor figyelmeztetett, hogy az újabb átszervezés legalább hat hónapra megállítja az életet a közigazgatásban. A Gazdasági és Közlekedési minisztériumot „szétvágják”, az emberek azt se tudják, hova kerülnek; létrejön egy új tudományos miniszter tárca nélkül, miközben az oktatási minisztériumban van a tudomány; az önkormányzati minisztériumot harmadszor szervezik át két év alatt, ezt nem lehet egy apparátussal megcsinálni – sorolta kétségeit a liberális politikus.

Horn közölte azt is, olyan híreik vannak, hogy a jelenleg is két helyen működő informatika a jövőben négy helyen működik majd, ez teljesen elfogadhatatlannak tartják. Felidézte azt is, hogy amikor korábban beszéltek az átalakításról a kormányfővel, a feltételük az volt, ne kerüljön többe az átalakítás.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.