2008. április. 17. 17:21 Utolsó frissítés: 2008. április. 17. 17:20 Itthon

Harmadik MiG-jét veszítette el a légierő – kórházban a pilóta

A Magyar Honvédség történetében a maival együtt harmadik MiG-29-esét veszítette el - jelenti a HavariaPress. A kecskeméti repülőtéren történt balesetet túlélő pilóta állapota jó, már a megyei kórházban vizsgálják - közölte a Honvédelmi Minisztérium szóvivője.

Bocskai István ismertetése szerint a vadászrepülőgép a bázishoz közel, lakatlan területen, a 44-es főúthoz közel zuhant le. A baleset a repülőtér megközelítése közben, az úgynevezett "bejövetel" gyakorlása közben történt.
 
A szóvivő közölte, tapasztalt, gyakorlott pilóta vezette a gépet. Bocskai István közölte: a pilóta állapota jó, a megyei kórházban vizsgálják, többek között megröntgenezik. Szekeres Imre honvédelmi miniszter már úton van a baleset színhelyére - tette hozzá.

1998. július 24-én bemutató közben zuhant le; az első Magyar MiG 29-es, a pilóta, Rácz Zsolt alezredes szörnyethalt. A második gép Szabó Zoltán századossal a fedélzetén 2005. május 11-én zuhant le gyakorlórepülés közben - a pilóta katapultált. A csütörtökön délután 4 óra előtt pár perccel történt baleset pilótája, Peszeki Zoltán is sikerrel katapultált a szakértők véleménye szerint a világ legjobb katapultülésével felszerelt vadászgépről, mielőtt az a 44-es út mentén a földbe csapódott.

A gép lezuhanása után kigyulladt, a helyszínre riasztott tűzoltók a lángokat gyorsan megfékezték. A főutat teljes szélességében lezárták Kecskemét határában. A Szentgyörgyi Dezső Repülőbázisra, a baleset helyszínére tartanak a Nemzeti Közlekedési Hatóság, a Közlekedésbiztonsági Szervezet, valamint a honvédség szakemberei. A pilóta jelenleg a repülőbázis gyengélkedőjén van, komoly sérülést nem szenvedett. Később megfigyelésre kórházba szállítják, mert a katapultálás során fellépő rendkívüli erőhatások miatt a pilóták gerincoszlopa megsérülhet.

HavariaPress/MTI

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.