2007. szeptember. 27. 20:16 MTI Utolsó frissítés: 2007. szeptember. 27. 20:07 Itthon

Kincses Gyula lesz az új egészségügyi államtitkár

Kincses Gyulát, az Egészségügyi Stratégiai Kutató Intézet főigazgatóját jelölték az Egészségügyi Minisztérium államtitkárának az SZDSZ ügyvivői csütörtöki budapesti ülésükön - közölte Horn Gábor ügyvivő a szavazást követően.

Kincses Gyula jelölését az ügyvivők egyhangúlag támogatták - mondta Horn Gábor, aki beszámolt arról, hogy a szakember már mintegy másfél éve részt vesz a liberális egészségügyi reform kidolgozásában. Az ügyvivő elmondta azt is, hogy Kincses Gyula személyéről konzultáltak Gyurcsány Ferenc kormányfővel, aki támogatta a jelölést.

A liberális politikus reményét fejezte ki, hogy a kinevezési procedúra hamar lezajlik - az államtitkárt a kormányfő javaslatára a köztársasági elnök nevezi ki - és az államtitkár mielőbb hivatalba léphet.

A gyermek-fül-orr-gége szakorvos végzettségű Kincses Gyula, 1990-94 között az MDF parlamenti képviselője, 1992-től a Népjóléti Minisztérium egészségügyi rendszerváltozást koordináló bizottságának elnöke volt. 2001-ben az Egészségügyi Minisztérium reformügyekért felelős miniszteri biztosaként az Orbán-kabinet főtanácsadója, majd a Medgyessy-kormány egészségügyi tárcájának tanácsadója lett. A Gyurcsány-kormány idején az egészségügyi reform előkészítésén dolgozott.

Az államtitkári posztot négy hónapig betöltő Kovács Attila szeptember 10-én mondott le, arra hivatkozva, hogy visszatér a szakmájához és orvosként folytatatja munkáját.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.