2007. június. 22. 14:07 MTI Utolsó frissítés: 2007. június. 22. 14:09 Itthon

A rákosok fele meggyógyul

Az utóbbi tíz évben, a daganatos betegségek előfordulásának növekvő tendenciája mellett, a rákos betegek fele teljesen meggyógyul és csökken a daganatos halálozás világszerte, így Magyarországon is – mondta Kásler Miklós, az Országos Onkológiai Intézet főigazgatója.

Jelenleg a rákos betegek fele teljesen meggyógyul, de a többiek többsége számára is sikerül az emberi módon történő továbbélést biztosítani – jelentette ki a professzor, aki a Kecskeméti Onkoradiológiai Központ átadásának 10 éves jubileuma alkalmából rendezett konferencia előtt beszélt a rákos megbetegedések gyógyításáról.

Kásler Miklós beszámolt arról, hogy elképesztő változások és fejlődés történt az utóbbi években az onkológiában, mert az új eljárásokkal a daganatok kialakulásának a mechanizmusát lényegesen közelebbről tudják megismerni az orvosok.

Ennek következményei vannak a diagnosztikában, a tervezett későbbi szűrésekben és a terápiában is- tette hozzá a professzor. Kásler kiemelte: a gyógyítás hatékonyságát alapvetően befolyásolja, hogy az onkológia minden területén, a szövettani és a képalkotó diagnosztikában, a sugárterápiában folyamatosan újabb módszereket lehet beépíteni a gyógykezelésbe, de megjelentek azok a gyógyszerek is, amelyeket célzottan lehet az onkológiai daganatos betegek gyógyítására használni.

Hangsúlyozta, hogy az Egészségügyi Minisztériumhoz tartozó onkológiai intézetben minden diagnosztikai és terápiás lehetőség rendelkezésre áll és finanszírozott.

Magyarország a daganatos megbetegedések gyógyításában nagyon hasonlóan áll, mint a többi európai ország – értékelte a hazai onkológiai gyógyítás helyzetét Kásler Miklós. Európai mintára Magyarországon is a nagyon széles aktivitást kifejtő nemzeti intézet és a lélekszámnak, területnagyságnak megfelelő, regionális onkológiai centrumok kialakítása a cél.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.