2007. április. 28. 16:44 MTI Utolsó frissítés: 2007. április. 28. 16:43 Itthon

A Fidesz kisgazdái Orbánnal tartották első naggyűlésüket

Két olyan választás után vagyunk, melyek tanulságait le kell vonjuk, vagy menetelünk az egyre magasabb támogatottsági számok birtokában a következő vereség felé - mondta a Kisgazda Polgári Szövetség (KPSZ) elnöke a szervezet első országos nagygyűlésén, amelyen Orbán Viktor is felszólalt.

URLguru

További hasznos weblapokat szeretne a témában? Esetleg Ön osztana meg másokkal érdekes linkeket? Kattintson az URLguru.hu oldalra!

A kisgazdák a jobboldal egységét nem megbontani, hanem erősíteni akarják - hangsúlyozta Turi-Kovács Béla Csongrádon. Azt, hogy össze tudunk fogni az önkormányzati választások megmutatták, ahol olyan vereséget mértünk "mostani új arisztokrata urainkra", amire ők sem számítottak - tette hozzá. Az emberek ekkor még valaki ellen - azok ellen, akik becsapták őket - szavaztak. Kétféle taktikát lehet alkalmazni a futballpályán: megpróbálni az ellenfél hibájából meccset nyerni, de biztosabb győzelmet kínál, ha a saját erőinket fogjuk össze - fogalmazott a politikus.

"Nekünk a következő választáson nem egyszerűen kicsit győzni kell, hanem fordulatot kell elérnünk ennek az országnak a sorsában", s ehhez erő kell és olyan program, amelyben az emberek túlnyomó többsége egyetért - közölte az elnök. Ha olyan programot tudunk felmutatni, amely valóban az ország érdekét szolgálja, akkor mögöttünk lesznek azok is, akik ma még kételkednek, bizonytalanok, azok is talán, akik ma még a saját kis zsebükön érzett hátrányok miatt vannak velünk - mondta Turi-Kovács Béla. A pártelnök kifejtette, a Fidesz Gazdatagozata és a Magosz is a kisgazdák szövetségese. Mint mondta, van elég tennivaló a vidék érdekében, cselekedni együtt kell.

Orbán: A vidéki közszolgáltatások fejlesztésére van szükség

"Olyan politikát akarunk, amely lehetővé teszi, hogy minél többen visszatérhessenek oda, ahol őseik éltek századokon keresztül, és találjanak maguknak biztonságos megélhetését jelentő munkát" - mondta a Fidesz elnöke a párttá alakult szövetség nagygyűlésén. A vidéki életforma támogatása nem csupán gazdasági kérdés, hanem egy ország lelki alkatának is meghatározó eleme - hangsúlyozta a politikus.

Orbán Viktor szerint a falu jövőképe nem a város, hanem a portáit, utcáit és határait szeretettel gondozó és rendben tartó falu, a családi gazdaság jövőképe pedig a megélhetést biztosító, de a nyers haszonszerzésen túlmutató vállalkozás, s nem a nagyüzem.

"A nincs más út hirdetői egyre nyíltabban hangoztatják, hogy szerintük falvakra és mezőgazdaságra nincs szükség. Ezt ugyanaz az öntelt tudatlanság mondatja velük, mint amely az ötvenes-hatvanas években elődeik szájából azt harsogta, hogy legyünk a vas és acél országa" - mondta a pártelnök.

Mindenki éljen betonrengetegben, rideg üvegpalotákban, zajban és rohanásban, minden más életformát fel kell számolni, mindenkinek kötelező így élni, annak is, aki irtózik ettől. Ezt az erőszakos, durva és kíméletlen uniformizációt kínálja ma a szocialista-liberális kormány az embereknek - fogalmazott Orbán Viktor.

Az efféle kormányok sok mindent leromoltak már, a tekintélyt, az emberséget, a hazaszeretetet, az oktatást, a kultúrát, most az egészségügyet és a falun élőket, a magyar vidéket akarják elintézni - mondta a politikus. Hozzátetette: "de ezúttal kemény fába vágták a fejszéjüket, a magyar gazda, a magyar vidék nem fogja hagyni magát". "Elemi érdekünk, hogy a tettek mezejére lépjünk" - jelentette ki a Fidesz elnöke, és arra kérte a jelenlévőket, hogy higgyenek abban, hogy ez lehetséges, és egy új és jó politika mindent megváltoztat.

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.