2007. április. 22. 16:02 MTI Utolsó frissítés: 2007. április. 22. 17:58 Itthon

Fidesz: Szilvásy alkalmatlan a titkosszolgálatok felügyeletére

A titkosszolgálatok volt és jelenlegi munkatársai ismét oda keveredtek, ahova nem kellett volna, azaz egy karitatív szervezet vezetőségében tűntek fel, ami elfogadhatatlan - mondta Demeter Ervin, az Országgyűlés Nemzetbiztonsági Bizottságának fideszes tagja.

"A Szilvásy György által irányított titkosszolgálatok már megint oda keveredtek, ahol semmi keresnivalójuk nincsen" - mondta Demeter Ervin, utalva arra, hogy - sajtóhírek szerint - a nemzetbiztonsági szolgálatok volt és jelenlegi munkatársai egy alapítványnál és a hozzá kapcsolódó gazdasági társaságok vezetőségeiben jelentek meg. A politikus a szervezet nevét nem közölte, csupán annyit mondott: a VPOP a házkutatás során hat személyt őrizetbe vett, a Fővárosi Ügyészség előzetes letartóztatásba helyezte a személyeket.

A sajtóhírekből tudható, hogy vélhetően 1,2 milliárd forintos csalásról van szó - tette hozzá a politikus, majd közölte: ez az alapítvány ezeket a szállítmányokat karitatív célok helyett több hazai üzletláncnak adta el, ám - a gyanú szerint - az áfát és a vámkedvezményt elmulasztották megfizetni. Magyarázatként Demeter Ervin elmondta: a jelenlegi szabályozás szerint alapítványok áfa és vámmentesen hozhatnak be a karitatív célra adományokat Magyarországra.

A politikus emlékeztetett: szintén lapértesülések szerint ez az alapítvány osztott március 15-én jutalmat a Szilvásy György testvére, Szilvásy István által vezetett belügyminisztériumi kórház alkalmazottainak. Itt megjelent Galambos Lajos, a NBH főigazgatója is - tette hozzá a fideszes politikus. Szilvásy György másik testvére, Szilvásy Péter pedig "az alapítvány munkatársa" - mondta Demeter Ervin.

A VPOP korábbi közlése szerint az Egymásért Egy-Másért Alapítványhoz kapcsolódó csempészési ügyben hét személyt gyanúsítanak azzal, hogy 8500 tonna az országba behozott élelmiszer után nem fizettek meg összesen 1,22 milliárd forint áfát és vámot.

A Miniszterelnöki Hivatal Nemzetbiztonsági Irodájának közleménye szerint a hivatkozott alapítvány kuratóriumi elnöke és néhány más személy ügyében indított büntetőeljárás nem érinti az NBH egyetlen aktív, vagy nyugalmazott dolgozóját sem.

Az alapítvánnyal az NBH-nak "semmi néven nevezendő kapcsolata nincs és nem is volt". Gyarmati György, az NBH dolgozója és Simon Ibolya,az NBH nyugdíjasa saját kezdeményezésükre vesznek részt a kiemelten közhasznú karitatív szervezet tevékenységében - tartalmazza a közlemény.

"Ami a Demeter Ervin által említett engedélyezési eljárást illeti, ennek szabályai nem változtak az ő minisztersége óta: Gyarmati György részvételét az erre illetékes parancsnoknak jelentette be, aki ezt tudomásul vette, az eljárás tehát mindenben megfelelt a vonatkozó, 1997-ben kelt rendelet előírásának" - áll a Nemzetbiztonsági Iroda közleményében.

Hirdetés
Itthon Bábel Vilmos 2024. november. 28. 17:21

A Tiszának rengeteg pénzre van szüksége

Magyar Péteréknek milliárdok kellenének a 2026-os kampányra, ha tartani akarják a lépést riválisaikkal. A szükséges pénzt csak adományokból tudják összeszedni, az államtól nem fognak kapni. A magyar elit nagy része az államtól függ, és nem fog oldalt váltani, ha nem biztosak abban, hogy nemsokára másnál lesz a kasszakulcs. Magyarék feladata: jó befektetésnek kell látszani. Szombaton jön ki a párt friss átláthatósági jelentése, és kiderül, hogy az elmúlt hónapokban ez mennyire sikerült nekik.