Gyurcsány: az ország azt fogja mondani, de jó, hogy megcsináltátok
Három év múlva azok lesznek többségben, akik azt mondják, előre kell menni, az ország többsége azt fogja mondani: de jó, hogy megcsináltátok - mondta Gyurcsány Ferenc miniszterelnök, az MSZP elnöke csütörtökön a Magyar Progresszív Társaság platform rendezvényén Budapesten.
"Ma Magyarországon vannak, akik azt mondják: forduljunk vissza, (...) és vannak páran, biztos vagyok benne, hogy egyre többen lesznek, és mély meggyőződésem, hogy 2010-re ők lesznek többségben, akik azt mondják: nem visszafordulni. Akik azt mondják: előre kell menni. (...) Az ország is azt fogja mondani, hogy de jó, hogy megcsináltátok" - mondta Gyurcsány Ferenc, Magyarországon a progresszív, a modernizációt szolgáló változások sokaságára van szükség - hangsúlyozta a pártelnök. Gyurcsány Ferenc hozzátette: tévednek, akik úgy gondolják, hogy az MSZP híján van a bölcsességnek és híján van korábbi baloldali elkötelezettségének.
A kormányfő szerint nem szűnt meg a különbség bal- és jobboldal között Magyarországon; nem bal- és jobboldali progresszív álláspontok küzdenek egymással. Mint mondta, az ország szekerét a magyar polgári politikának azok a követői viszik a legkevésbé előre, akik folyamatosan gyalázzák politikai riválisaikat; nem egyszerűen tradíciót óvnak, hanem mozdulatlanságot kívánnak; "idegenül néznek a mai fiatalokra, idegenül néznek a mai kultúrára és idegenül néznek a parlamenti demokráciára".
A találkozón Ficsor Ádám, a Magyar Progresszív Társaság platform elnöke hangsúlyozta: Magyarország a "reformországút" elején tart, a kérdés az, hogy ami most elindult, csak egyszeri fellángolás-e. A platform elnöke szerint vannak olyan hibák a reformokban, amelyen javítani kell, és "magyar modellre" van szükség. Ficsor Ádám hangsúlyozta: nem lehet megállni az államreformnál, országreform kell. A Magyar Progresszív Társaság az MSZP platformjaként alakult meg 2007. február 21-én.
A platform négy kérdéskört tekint alapértékként: a versenyképes "minőséggazdaságot", a lehetőségteremtő államot, a társadalmi szolidaritáson alapuló életminőséget és a fenntartható környezetet.