2006. október. 26. 07:10 MTI Utolsó frissítés: 2006. október. 26. 08:14 Itthon

Az emlékezők többsége elhagyta a Kossuth teret

Az ötven évvel ezelőtti sortűz áldozataira emlékezők többsége csütörtökön nulla óra után néhány perccel elhagyta a fővárosi Kossuth Lajos teret. A helyszínen ekkor már mindössze 20-30 ember maradt.

A szerda délutántól tartó esemény végig békésen, csendben zajlott.  Sokan virágokat és mécseseket vittek a teret körülvevő kordonhoz az 50 évvel ezelőtti sortűz áldozataira emlékezve. 

A helyszínen az esti órákban nem volt látható jelentős rendőri készültség. A tér közvetlen közelében a kordonon kívül mindössze forgalomirányító rendőrök voltak. A Kossuth térbe torkolló Szalay utcában viszont végig készenlétben állt egy vízágyú. Szerda este tizenegy órakor a kordonon belüli rendőri erők száma is csökkent, egyre több autó és teherautó hagyta el a helyszínt. Éjfél körül a korábbinál kevesebb, valamivel több mint száz rendőr lehetett a Parlament közvetlen közelében - jelentette a távirati iroda tudósítója.

Előzőleg hárman elhelyezték a Parlament előtti emlékműnél a megemlékezés virágait szerdán este. A három emlékező egy rendőrtiszt kíséretében mehetett be a Parlament köré vont kettős kordon mögé, hogy az 50 évvel ezelőtti sortűz áldozatainak emléke előtt tisztelegve elhelyezzen egy nemzeti színű szalaggal díszített virágcsokrot és koszorút az emlékművön. A kordon mögé beengedték az MTI fotóriporterét, továbbá bemehetett egy másik fotós és egy televíziós operatőr is. 

Jármy Tibor, a BRFK szóvivője az MTI-nek korábban, szerdán este megerősítette azt a Kossuth téren, a körülbelül 300 emlékező között elterjedt értesülést, hogy Gergényi Péter budapesti rendőrfőkapitány a koszorúzást valóban engedélyezte. Az a hír is elterjedt, hogy a rendőrség azzal a feltétellel engedélyezte a koszorúzást, hogy azután az emlékezők elhagyják a teret.

A Himnusz és a székely himnusz eléneklése, valamint egyperces néma csend után a Kossuth téren lévők  többsége távozott. 

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.