2006. szeptember. 19. 13:57 MTI Utolsó frissítés: 2006. szeptember. 19. 14:07 Itthon

Reuters: Gyurcsányt gyűlölik, amióta blablázott

Kevés miniszterelnök vállalna olyan kockázatot, mint a magyar Gyurcsány Ferenc, aki egy párttalálkozón beismerte, hogy ő és a pártja hazudott, hogy megnyerje a választást, de - írja keddi elemzésében a Reuters - a magyar miniszterelnök mindig is vitákat váltott ki.

© Stiller Ákos
"Gyurcsányt azóta gyűlöli a jobboldal és a legnagyobb ellenzéki párt, a Fidesz, amióta előtérbe került, először sportminiszterként, majd miniszterelnökként. Konfrontatív stílusa - amellyel Orbán Viktor ellenzéki vezetőt támadja, aki Gyurcsányig csillaga volt a magyarországi politikai égboltnak - akkor csúcsosodott ki, amikor az élőben közvetített tévépárbajban "bla, bla" szavakkal gúnyolta ki Orbánt, arra utalva, hogy amit mond, az üres ígéret" - írja a Reuters.

Gyurcsány tudatosan használja a médiát - olybá tűnik, hogy három-négy sajtókonferenciát tart naponta, talál időt blogírásra és a miniszterelnöki teendőkre -, ami ellenszenvessé tette őt a konzervatív táborban, amely "limuzinszocialistának" bélyegezte meg. Riválisai gazdagsága miatt bírálják, a privatizáció első éveiben nyélbe ütött vagyonügyletei, illetve elegáns villája miatt, amelyben harmadik feleségével, Dobrev Klárával - egy néhai kommunista vezető unokájával - és négy gyerekével él.

A Szocialista Párt ez idáig szilárdan Gyurcsány mögött áll, s nincs hamarjában olyan jelölt, aki Gyurcsány helyébe léphetne a pártban, amelyben még mindig tele van középkorú szürke férfiakkal. "Miközben a szocialisták és szabaddemokrata szövetségeseik bizonyosan súlyos vereséget fognak szenvedni az október 1-i helyhatóságok választáson, politikai elemzők többsége vasárnapig úgy vélte, hogy a történtek megerősítik (a kormányfő) ellenőrzését a párt felett, amely elméletileg négy évig, a következő választásig marad hatalmon" - írta a Reuters.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.