2006. szeptember. 18. 15:49 hvg.hu Utolsó frissítés: 2006. szeptember. 18. 15:50 Itthon

Nagyatád Európa legtisztább városa

Elismerésben részesültek a magyar települések a 2006. évi nemzetközi "Virágos Európáért" környezetszépítő versenyen: város kategóriában Nagyatád arany, falu kategóriában Orfű bronzérmet kapott – közölte a Magyar Turizmus Zrt.

Nagyatád. Tiszta virág
© somogytourism.hu
Pénteken este a németországi Bad Sackingen városa adott otthont a díjkiosztó ünnepségnek. A nemzetközi zsűri elnöke „Európa legtisztább városának” nevezte Nagyatádot, s a zsűritagok egyetértettek abban, hogy a város rendezettsége, tisztasága kiemelkedő. Orfű a táj és a település összhangjával vívta ki a zsűri elismerését.

A 2006. évi versenyben 12 ország települései versenyeztek: Ausztria, Belgium, Csehország, az Egyesült Királyság, Franciaország, Hollandia, Horvátország, Írország, Magyarország, Olaszország, Németország és Szlovénia.

Magyarország a közép-kelet-európai térségből 1990-ben elsőként kapcsolódott be az európai versenybe, és egyik alapító tagja volt a versenyt szervező brüsszeli székhelyű Virágosítási és Tájépítészeti Európai Társaságnak. A másfél évtizedes európai szereplés méltó elismerése, hogy 2006-2008 között Magyarország tölti be a szervezet alelnöki tisztét.

A magyar települések 1994 óta már a hazai versenyben is megmérettethetik magukat évről évre. A "Virágos Magyarországért" verseny díjátadó ünnepségének szeptember 22-én Eger ad otthont. A győztes falu, illetve város az elismerés mellett elnyeri a jogot, hogy képviselje Magyarországot a 2007. évi európai versenyben.

Hirdetés
hvg360 Horn Andrea 2025. január. 15. 19:50

Még viszi a szél a lángokat, hogyan lesz ebből olimpia Los Angelesben?

Még meg sem fékezték a pusztító tüzeket, el sem kezdődhetett az egyébként gigászi összegűre becsült károk felmérése, Los Angeles vezetésének már amiatt főhet a feje, hogyan tudja mindössze három és fél év múlva a nyári olimpiára érkező emberek millióit fogadni. Az egyébként is deficites költségvetésű városnak meg kell találnia az egyensúlyt abban, mennyit költ a természeti katasztrófa utáni helyreállításra, és mennyit az olimpiai felkészülésre. Nem könnyíti a helyzetét, hogy anyagi felelősséget vállalt arra az esetre, ha a 6,9 milliárd dollárosra becsült büdzsé túlszalad.