2006. június. 22. 18:46 MTI Utolsó frissítés: 2006. június. 22. 18:46 Itthon

Közel ezren tüntettek Bush látogatása miatt

A rendezvényen, amely a zöldek, az emberi jogi, baloldali, szociális szervezetek közös akciója volt, színes békezászlókkal, illetve angol és magyar nyelvű Bush-ellenes transzparensekkel tiltakoztak.

A Civilek a Békéért mozgalomba tömörülő több tucat szervezet felhívására közel ezer ember demonstrált a Szabadság téren George Bush amerikai elnök "elnyomó politikája" ellen.

"A civil szervezetek elsősorban az Amerikai Egyesült Államok háborús és környezetpusztító politikája ellen tiltakoznak. Azt követeljük, kezdjék el tiszteletben tartani a nemzetközi és emberi jogi normákat, azt szeretnénk, azt követeljük, hogy Magyarország ne támogassa a George Bush nevével fémjelzett háborús politikát, az afganisztáni és iraki háborút, és onnan a magyar csapatokat a lehető legrövidebb idő alatt vonja ki" - mondta Várady Tibor, a rendezvény egyik fő szervezője.

"Menj haza Bush!", "Go home Bush" - skandálták az egybegyűltek. Az Anima Sound Systems koncertjét követően Tamás Gáspár Miklós filozófus szólt az egybegyűltekhez, aki szerint Budapestet szégyen érte az amerikai elnök látogatásával.  "Látogatásából nem kérünk, látogatása megalázó és megszégyeníti ezt az országot" - mondta a szónok, aki szerint egy olyan elnök, aki országokat foglal el fegyverrel, ne emlékezzen meg az ,56-os forradalomról. 

Schiffer András a Védegylet képviseletében azt hangsúlyozta, hogy nem Amerika ellen tüntetnek, hanem a Bush-Cheney- adminisztráció politikája ellen. "Tüntetünk a technokrata világrend ellen, a háború, az erőszak természeti és szociális kizsákmányolása ellen" - tette hozzá. 

A tüntetők többek között a "Ki a csapatokkal Irakból!", "Írjátok alá Kiotót!" feliratú táblákat emeltek a magasba. 
Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.